Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Miliarder twierdzi, że ludzie będą mogli żyć wiecznie. Zapowiada "sztuczne ciała"?

14
Podziel się:

Jak twierdzi pewien rosyjski miliarder, życie wieczne może być w naszym zasięgu. Wszystko dzięki nowym technologiom cyfrowym. Wystarczy, że ludzie porzucą swoje fizyczne ciało i oddadzą mózg w ręce naukowców. Jak miałoby to działać?

Miliarder twierdzi, że ludzie będą mogli żyć wiecznie. Zapowiada "sztuczne ciała"?
Zdaniem miliardera ludzie będą mogli żyć wiecznie. Za 23 lata pojawią się sztuczne ciała (Pixabay, Pixabay)

Zdaniem Dmitrija Itskowa, ludzie będą mogli żyć wiecznie. Jak twierdzi miliarder, wystarczy oddać się w ręce naukowców i przenieść swój mózg... do sieci. Od wieków ludzie szukali eliksiru wydłużającego życie. Mimo to, wciąż nie znaleziono sprawdzonego specyfiku na zażegnanie skutków starzenia czy przedłużenie życia o dziesięciolecia.

Dzięki nowej sztucznej inteligencji oraz technologiom metaverse, jesteśmy coraz bliżej nieśmiertelności? Tak twierdzi Dmitrij Itskow, który w styczniu 2011 roku założył platformę "2045". Projekt otrzymał nazwę "Avatar", a jego cel to umożliwienie przetrwania świadomości po śmierci biologicznej ciała.

Wierzymy, że jest to konieczne, aby przezwyciężyć istniejące kryzysy, które zagrażają naszemu środowisku planetarnemu i dalszej egzystencji ludzkości jako gatunku. Dzięki Inicjatywie 2045 mamy nadzieję zrealizować nową strategię rozwoju ludzkości, a tym samym stworzyć bardziej produktywną i satysfakcjonującą przyszłość - czytamy na stronie projektu "2045".

Aby przedłużyć ludzkie życie, potrzebne będą... sztuczne ciała! Projekt zakłada, że do 2025 roku uda się opracować autonomiczny system podtrzymywania życia ludzkiego mózgu. Po wyjęciu go z ciała, będzie połączony ze specjalnym robotem, zwanym "awatarem". Jak twierdzą entuzjaści projektu, sztuczne ciało "uratuje ludzi, których ciało jest całkowicie zużyte lub nieodwracalnie uszkodzone".

Koncepcja Itskowa zakłada, ludzie stworzą cyfrowe kopie swoich umysłów, które mogłyby swobodnie żyć w cyberprzestrzeni. Jest ona bowiem nieograniczona biologią. Jak zapowiadają entuzjaści "2045", zdają sobie sprawę, że trudne do wyobrażenia jest zapewnienie dostępu do tak zaawansowanej technologii każdemu. Twierdzą jednak, że nanoroboty zwiastują ludzkości świetlaną przyszłość.

Dziś trudno wyobrazić sobie przyszłość, w której ciała składające się z nanorobotów staną się przystępne cenowo i będą mogły przybierać dowolną formę. Trudno też sobie wyobrazić hologramy ciała z kontrolowaną materią. Jedno jest jednak jasne - ludzkość po raz pierwszy w swojej historii dokona w pełni kontrolowanej transformacji ewolucyjnej i ostatecznie stanie się nowym gatunkiem - zapewniają naukowcy z projektu "2045".
Zobacz także: Lądowanie na Marsie. Wiemy, czym zajmie się łazik Perseverance
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Thx
3 miesiące temu
To Putin ma żyć wiecznie? Niech jeszcze wskrzesi Stalina do kolekcji.
LLLLLLL
3 miesiące temu
Dlatego ruskich jest tak dużo?
sciema za sci...
3 miesiące temu
Dawno zyja wiecznie - krwiopijcy i mąciciele . ale cos o sroffidzie cicho UMARŁ? oj to cos nowego . ani o bestiji ze wschodu - mrozu nie ma . kurde szok .
teściowa
3 miesiące temu
Czy teraz teściowa także będzie żyć wiecznie?
Homo sapiens
3 miesiące temu
A w życiu nie chciałabym żyć wiecznie i męczyć się z ludźmi, z ta cała ludzką durnotą. wszak CZŁOWIEK- to nie brzmi dumnie, to jedna wielka pomyłka!
Tomasz
3 miesiące temu
Pomijając to wszystko, wystarczy przecież wyłączyć prąd. I co dalej? Meteor piep..ie w planetę i po Internecie, i po życiu "wiecznym".
Mamit
3 miesiące temu
Matko a kto by chciał żyć wiecznie??? Wiecznie pracować i meczyc się. Każdy kiedys musi odejść ciało się starzeje umysł też nikt nie powinien żyć wiecznie.
Ndiwd
3 miesiące temu
Tak tak, ufam naukofcom jak nie wiem co i na pewno im oddam mój mózg żebym mógł dzięki nim żyć wiecznie...
rewelacja
3 miesiące temu
ten cały Itskov już chyba zaczął próby na sobie, bo to mogło wymyśleć tylko ciało ... bez mózgu - ten notabene już pewnie w sieci.
Biblista
3 miesiące temu
To od Boga mamy życie.Wystarczy czytać Jego słowo Biblię,żeby wiedzieć co zrobić aby żyć wiecznie.To takie proste.
lekarz
3 miesiące temu
a kto bedzie leczyl i naprawial te roboty. ? czy tez beda roboty , ktore je naprawia, cyz jednak beda potrzebni ludzie. ? czy robot naprawi robota. zglosi sie do niego na wizyte i wystawi mu e rezepte?
Ok PIS
3 miesiące temu
Super. Prezes wieczny.
Edy
3 miesiące temu
To będzie sztuczny twór bez duszy. Tej osoby, którą znamy już tam nie będzie. Ciało to tylko bolid. My jesteśmy duszami, które mieszkają w ciałach.
Nie inaczej
3 miesiące temu
Żeby tylko Putin zdążył zejść wcześniej, bo inaczej nie będzie ciekawie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić