aktualizacja 

Suplement wydłużający życie. Naukowcy z USA opublikowali wynik badań

35

Naukowcy od dziesięcioleci szukają sposobu na powstrzymanie starzenia się ludzi. Amerykański profesor dr Rajagopal Viswanath Sekhar twierdzi, że odkrył suplement młodości. Dzięki niemu ludzie mogą być długowieczni i przestaną się starzeć?

Suplement wydłużający życie. Naukowcy z USA opublikowali wynik badań
Naukowcy mogli odkryć suplement, który może przedłużyć ludzkie życie (Pixabay, Pixabay)

Jak twierdzi profesor z Baylor College of Medicine w USA, odkryty niedawno suplement może zapobiec starzeniu się ludzi. Niektórzy naukowcy uważają, że nigdy nie uda się odwrócić tego procesu. Zdaniem innych ekspertów, proces starzenia uda się opanować w ciągu najbliższych 20 lat. Takie wnioski dla wielu mogą wydawać się niewiarygodne. Najnowsze badania wskazują, że wcale nie jest to niemożliwe.

Za wszystkim stoi amerykański dr Sekhar. Profesor nadzwyczajny endokrynologii stwierdził, że mitochondria mogą odgrywać istotną rolę w spowalnianiu starzenia. Suplement, którym zajmuje się ekspert wydłużył życie myszy o 24 procent.

Istnieją dwa podstawowe powody, przez które się starzejemy. Pierwszy to dysfunkcja mitochondriów organizmu. Drugi, to stres oksydacyjny. Zbyt wysoki powoduje uszkodzenie mitochondriów organizmu, a nawet innych składników naszych komórek.

Suplement, który powstrzyma starzenie się ludzi?

Suplement, który odkryła ekipa amerykańskiego naukowca pomaga złagodzić powody starzenia się człowieka. Dzieje się to poprzez korygowanie spadku glutationu. To naturalny przeciwutleniacz znajdujący się w komórkach. Jest niezwykle istotny w ochronie organizmu przed stresem oksydacyjnym, a także rtęcią i innymi toksycznymi metalami.

Poziom glutationu w naszym ciele spada wraz z wiekiem. Kiedy tak się dzieje, nasze ciała doświadczają większego stresu oksydacyjnego, a mitochondria zaczynają działać mniej wydajnie. Prowadzi to również do utraty siły mięśni, defektów metabolizmu i nie tylko.

Ale co by było, gdybyśmy mogli sprawić, by nasze ciała wytwarzały te zasoby równie dobrze, gdy się starzejemy? To jest idea stojąca za tym nowym badaniem - podaje "Boy Genius Report".

Nazwa suplementu to GlyNAC. To mieszanina glicyny, aminokwasu i leku N-acetylocysteina (lub NAC). Naukowcy twierdzą, że dzięki tej mieszance uda się powstrzymać, albo przynajmniej zmniejszyć starzenie się organizmu człowieka. Jedno jest pewne, zanim do tego dojdzie, czeka nas jeszcze długa droga.

Zobacz także: Brak antyoksydantów w diecie przyspiesza proces starzenia
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić