aktualizacja 

Odkrycie u wybrzeży Australii. Półtora raza większe niż Wielka Brytania

36

Kiedyś ten teren zamieszkiwały setki tysięcy ludzi, a znalezione przez badaczy artefakty świadczą o zaawansowanej cywilizacji na tym obszarze. Zdaniem niektórych naukowców, to odkrycie na miarę Atlantydy. Mowa o znajdującej się dziś pod wodą kolonii zlokalizowanej u wybrzeży Australii.

Odkrycie u wybrzeży Australii. Półtora raza większe niż Wielka Brytania
Podwodna kolonia odkryta u wybrzeży Australii (Materiały prasowe)

Kiedyś ten teren pokrywały ludzkie osady, dziś w całości znajduje się pod wodą. Mowa o zlokalizowanej u wybrzeży Australii kolonii, której teren rozciąga się u wybrzeży północnego regionu Kimberley i łączy na lądzie z Nową Gwineą.

Na tych terenach naukowcy zlokalizowali ślady ludzkiej cywilizacji, a teraz zadają sobie pytanie, czy to przypadkiem nie zaginiona i obrosła mitem Atlantyda. Świadczyć o tym mogą badania opublikowane na łamach branżowego czasopisma "Quaternary Science Reviews".

Badany teren jest półtora raza większy od Wielkiej Brytanii, wcześniej stanowił rozległy archipelag i tętnił życiem, zapewniając zasoby i schronienie populacjom ludzkim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 152 mld ton słodkiej wody uwolnione do oceanu. Groźne topnienie góry lodowej A68a oderwanej od Antarktydy

Jak podaje New York Post: "szelf był wypełniony nadającymi się do zamieszkania słodkowodnymi i słonowodnymi jeziorami, rzekami i strumieniami, a także dużym morzem śródlądowym".

Połowa szelfu zatonęła między 12 000 a 9 000 lat temu. Być może służyła również jako most, przez który można było dostać się do Australii, zanim stała się ogromną wyspą, jaką znamy dzisiaj - piszą badacze i dodają, że "obecnie zanurzone brzegi kontynentów odegrały ważną rolę we wczesnej ekspansji człowieka na całym świecie"
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić