aktualizacja 

Kobiety lepiej planują wakacje? Zdumiewające wyniki badań

3

Wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Skyscanner pokazują, że kobiety są lepsze w planowaniu wakacji. Wpływ na to ma m.in. pogłębiony research i... zadawanie wielu pytań. Mężczyźni koncentrują się na zupełnie innych aspektach związanych z wyjazdem.

Kobiety lepiej planują wakacje? Zdumiewające wyniki badań
Wyniki badań sugerują, że kobiety lepiej planują wakacje (Adobe Stock)

Z badań przeprowadzonych przez firmę Skyscanner wynika, że 75 proc. kobiet przeprowadza dokładny research podczas planowania wakacji. Poświęcają znacznie więcej czasu na wyszukiwaniu odpowiednich ofert i zwracają uwagę na szereg kryteriów, m.in. recenzje hoteli oraz porady w kwestii lokalnych wycieczek.

Kobiety rozważają więcej możliwości i zadają dużo pytań

Kobiety przeczytają wszystkie recenzje, spędzą mnóstwo czasu na stronach internetowych każdego hotelu i przeczytają różne blogi, aby rozważyć jak najwięcej możliwości - mówiła firma turystyczna Stubborn Mule's Liddy Pleasants w rozmowie z portalem "Telegraph".

Poza tym kobiety zadają wiele pytań, wnikają w szczegóły i sprawdzają, czy na pewno wszystko jest w porządku. Mężczyźni są natomiast bardziej zdecydowani, ale rezerwują wakacje impulsywnie i robią mniejszy research.

Kobiety zajmują się też przygotowaniem rodziny do podróży

Badanie przeprowadzone przez Skyscanner wykazało, że to kobiety częściej pakują rodzinę na wakacje, organizują ubezpieczenia podróżne czy proszą sąsiadów o opiekę nad zwierzętami lub podlewanie roślin. Mężczyźni zaś rezerwują parking na lotnisku i kupują zagraniczną walutę.

Zobacz także: Rekordowo wysokie ceny nad morzem? Ekspert o "specyficznym roku"
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić