Podróż dla niewyspanych. Biuro podróży w Hongkongu wymyśliło niezły biznes

11

Rosnąca liczba mieszkańców takich miast jak Hongkong boryka się z problemem niewyspania. Jedna z firm turystycznych postanowiła na tym skorzystać, organizując podróże busem sypialnym, by mieszkańcy miasta mogli po prostu się wyspać.

Podróż dla niewyspanych. Biuro podróży w Hongkongu wymyśliło niezły biznes
Pasażerowie kupują bilety na autobus, by się wyspać (Twitter - AFP News Agency)

Ta niecodzienna koncepcja jest pomysłem firmy Ulu Travel, która postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Mieszkańcy Hongkongu skarżą się na stresujący tryb pracy, brak odpowiednich warunków życiowych oraz problemy ze znalezieniem mieszkania. Biuro podróży postanowiło więc zorganizować warunki, w których będzie można się wyspać.

Mieszkańcy Hongkongu mogą się wyspać w Sleeping Tour Bus

- Kiedy przeprowadzaliśmy burzę mózgów nad nowymi wycieczkami, zobaczyłem w mediach społecznościowych post mojego przyjaciela, który napisał, że jest zestresowany swoją pracą i nie może przez to spać w nocy - mówił w rozmowie z mediami Kenneth Kong, kierownik ds. marketingu i rozwoju biznesu w Ulu Travel. - Napisał też, że dobrze mu się spało podczas podróży autobusem. Jego post zainspirował nas do stworzenia trasy, która pozwala pasażerom po prostu spać w autobusie - dodał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Firma wpadła na pomysł, aby stworzyć pięciogodzinną trasę, która zabierze pasażerów w 83-km podróż po Hongkongu. Sleeping Bus Tour to nie tylko pierwsza tego rodzaju trasa, ale i najdłuższa trasa autobusowa w Hongkongu, która może zapewnić pasażerom możliwość zapadnięcia w głęboki sen.

Ceny biletów na Sleeping Tour Bus już od 70 zł

Bilety na wycieczkę autobusem sypialnym podzielono na różne kategorie. Wśród nich znajdziemy m.in. opcję z kabiną sypialną "zero decybeli" czy kabinę VIP z panoramą miasta. Ceny wahają się od ok. 17 dol. (ok. 70 zł) do nawet 115 dol. (ok.470 zł) za osobę.

Okazuje się, że tego typu wycieczki stają się popularne w Hongkongu, a coraz więcej pasażerów wyposażonych jest w zatyczki do uszu oraz opaski na oczy.

Źródło: usatoday.com, travelandlaisure.com

Zobacz także: Niezwykła karetka pogotowania. Chińscy ratownicy ruszają z pomocą
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić