aktualizacja 

Australia. Nagranie tej Polki to sztos. Też to widzicie?

191

W Australii właśnie rozpoczęła się zima. Polka, która od 10 lat mieszka w Brisbane, pokazała, jak o tej porze roku ubierają się lokalsi. Można pęknąć ze śmiechu.

Australia. Nagranie tej Polki to sztos. Też to widzicie?
Tak prezentuje się zimowa stylówka w wersji australijskiej (Instagram @Moja Australia i Świat)

Zima w Australii rozpoczyna się 1 czerwca i trwa do 31 sierpnia. Najzimniejszym miesiącem jest lipiec, ale ze względu na to, że kontynent dzieli się na kilka stref klimatycznych, to zima bywa tam różna.

Polka szydzi z Australijczyków

Mieszkająca w Australii Polka wstawiła zabawne wideo na Facebooku, gdzie pokazuje, jak na zimę reagują tam Polacy, a jak Australijczycy.

Ubiór Polaków mieszkających na antypodach zdecydowanie różni się od Australijczyków, którzy chyba nie czują zimna od pasa w dół - opisuje Karolina, a autorka bloga "Moja Australia i Świat".

Na wideo pokazuje, że Polacy zimą noszą długi spodnie, ciepłe buty, kurtki puchowe i czapki. A Australijczycy? Mają co prawda kurtki puchowe, ale poza tym ubierają krótkie spodenki, japonki i okulary przeciwsłoneczne.

Pogoda w Australii zimą

Karolina dodaje, że w wielu mieszkaniach czy domach nie ma ogrzewania i czasami naprawdę można zmarznąć. Temperaturą zimą w Australii osiąga od ok. 7 do 15 st. C., ale nocą spada nawet do zera.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Nie bez powodu to właśnie o tej porze roku sporo Europejczyków mieszkających na antypodach przyjeżdża na urlop do swoich rodzinnych krajów. Robi tak również wielu Polaków.

Te wakacje będą pierwszymi po pandemii, w trakcie których będą mogli przyjechać na urlop do Europy i swobodnie wrócić do Australii.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić