aktualizacja 

Czy załoga może pić na pokładzie? Stewardesa wyjaśnia

14

Stewardesa Wiola jest popularna na Tik Tok-u głównie dzięki swoim zabawnym filmikom, ale często zdradza też sekrety pracy na pokładzie samolotu. Tym razem wyjaśniła dlaczego załoga nie może pić alkoholu w czasie lotów.

Czy załoga może pić na pokładzie? Stewardesa wyjaśnia
Stewardesa Wiola (TikTok)

Tiktokerka odniosła się do kwestii picia alkoholu przez załogę po tym jak media obiegła informacja o stewardzie, który leciał na pokładzie samolotu linii Ryanair i pił whiskey oraz wino w trakcie lotu. Mężczyzna wcale się z tym nie krył, a jeden z pasażerów wszystko nagrał i poinformował pilota.

Takie zachowanie miało poważne konsekwencje. Steward został zatrzymany podczas lądowania w Stansted, a linie Ryanair zwolniły pracownika za to skandaliczne zachowanie.

Stewardesa tłumaczy. "Całą akcją wewnątrz kabiny kieruje załoga"

Podstawowym zadaniem załogi pokładowej jest ratowanie ludzkiego życia i przeprowadzenie sprawnej ewakuacji samolotu w ciągu 90 sekund.

Piloci odpowiedzialni są za sprowadzenie samolotu na ziemię, natomiast całą akcją wewnątrz kabiny kieruje załoga - wyjaśnia Wiola, pokazując spory plik dokumentów.

Jak się okazuje kartki, które trzyma w dłoniach, to - mniej więcej - wszystkie spisane procedury pracy w linii lotniczej. Aż dwie trzecie z nich dotyczą tego, co może przytrafić się podczas ewakuacji.

Procedury te są niestandardowe, rzadko używane i jest ich - jak widać - niemało. Przez co trzeba być niezwykle skupionym, aby w stresującej sytuacji zrobić z nich dobry użytek - mówi stewardesa.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Stewardesa o piciu na pokładzie. "Brak profesjonalizmu"

Podstawą sprawnego działania jest trzeźwy umysł, więc to podstawowy powód tego, że załoga nie może spożywać alkoholu. Co więcej, stewardzi i stewardesy są w pracy, a picie napojów wysokoprocentowych byłoby jawnym złamaniem obowiązującego ich regulaminu.

Jesteśmy reprezentantami linii lotniczej i picie alkoholu w miejscu pracy jest szczytem braku profesjonalizmu - podsumowuje Wiola.
Zobacz także: Koniec z tanim wyjazdami last minute? Ekspertka nie ma złudzeń
Autor: HSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić