Agnieszka Potoczny-Łagowska| 
aktualizacja 

Antoś nie widział. Lekarze dokonali niemożliwego

88

Wspaniałe wiadomości płyną z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Tamtejsi specjaliści przeszczepili Antosiowi obie rogówki. Dzięki rzadkiej i skomplikowanej operacji, roczny chłopczyk, który był niewidomy od urodzenia, w końcu może spojrzeć na świat własnymi oczami. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Antoś nie widział. Lekarze dokonali niemożliwego
Lekarze przywrócili chłopcu wzrok (Facebook, Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach)

Lekarze z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach pochwalili się swoim sukcesem na Facebooku. Specjaliści nie kryją ogromnej radości z dwóch udanych operacji. Ostatnia z nich została przeprowadzona w czwartek i zakończyła się powodzeniem. Teraz Antoś będzie mógł widzieć na oba oczka.

Dziecko obuocznie niewidome przeszło dwa udane przeszczepy w ciągu miesiąca. Dzięki temu jest szansa na pełne odzyskanie wzroku. Już używa oka, które przeszczepione było miesiąc temu - mówi dr hab. n. med. Dariusz Dobrowolski, który operował chłopca.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Mama chłopca - pani Edyta Stasiak - wspomina, że wcześniej nikt nie umiał pomóc Antosiowi. - Walczyłam o jego zdrowie w wielu miejscach. Tylko tu podjęto się leczenia mojego synka - wyjaśnia. Kobieta nie kryje łez szczęścia i wszechogarniającej ją radości. Cieszy się, że jej dziecko będzie mogło żyć jak inni, widzący rówieśnicy.

Jestem wdzięczna wszystkim, którzy pomogli odzyskać wzrok mojemu dziecku. Dzięki temu dostał szansę na normalne życie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Przełomowa operacja z zastosowaniem robota da Vinci

Chłopczyk odzyskał wzrok. Sukces lekarzy z Katowic

Jak informuje dr Dariusz Dobrowolski, dzieci z taką wadą, jaką miał Antoś, rocznie w Polsce rodzi się jedno lub dwoje. Operacje przeszczepienia rogówki u maluchów obuocznie niewidzących zdarzają się wyjątkowo rzadko.

Dlatego to tak wyjątkowy i trudny zabieg - wyjaśnia lekarz.

Gratulacje lekarzom złożył marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. - Sukces tej operacji jest dla nas motywacją do dalszej pracy, wspierania naszych szpitali i zakupu kolejnych partii sprzętu - powiedział.

Małemu Antosiowi życzę dużo zdrowia. I dziś, kiedy właśnie dzięki naszym medykom w pełni odzyskał wzrok, to kolejnym - chyba jak najbardziej właściwym życzeniem - będzie, by jego świat, który może wreszcie zobaczyć i nim się cieszyć, miał zawsze piękne kolory - dodał marszałek.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić