Jeden z najzdrowszych soków. Może chronić przed rakiem wątroby, jelit i zakrzepicą

304

Soki owocowe są skarbnicą wielu cennych składników odżywczych, dzięki czemu zmniejszają ryzyko rozwoju niebezpiecznych chorób, w tym nowotworów. Dowiedz się, po które z nich szczególnie warto sięgać.

Jeden z najzdrowszych soków. Może chronić przed rakiem wątroby, jelit i zakrzepicą
(WP)

Właściwości soku z winogron

Sok z winogron zawiera witaminę A i C oraz flawonoidy. Dzięki tym silnym antyoksydantom nektar winogronowy niszczy wolne rodniki, obniża ryzyko nowotworów oraz pomaga w walce z rakiem skóry, jelita, prostaty, żołądka i piersi. Poza tym regularne spożywanie winogron chroni przed chorobami serca.

Wyciśnięty granat

Sok z granatów jest także silną bronią w walce z wieloma chorobami, co wielokrotnie zostało potwierdzone naukowo. Swoje prozdrowotne właściwości granat zawdzięcza zawartości polifenoli, które wykazują silne właściwości przeciwutleniające. Wyniki badań naukowców z Uniwersytetu z Bostonu potwierdziły, że stała obecność w diecie soku z owoców granatowca skutecznie hamuje rozwój nowotworu piersi i prostaty.

Sok z żurawiny

Żurawina nie tylko obniża ryzyko infekcji układu moczowego, ale także może uchronić nasz organizm przed rozwojem komórek nowotworowych. Badacze z Uniwersytetu Massachusetts w USA udowodnili, że ekstrakt z żurawiny pomaga w leczeniu nowotworu jelita grubego. Poza tym sok z żurawiny zapobiega powstawaniu zakrzepów i pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza ryzyko chorób serca.

Sok z owoców leśnych

W soku z jeżyn również występują związki spowalniające lub zatrzymujące rozwój komórek nowotworowych. Możemy do nich zaliczyć antocyjany, kwasy fenolowe i kwas elagowy. Duże stężenie tych związków może zapobiec nowotworowi skóry.

Właściwości soku z jabłek

Sok z jabłek jest nie tylko smaczny, ale także bardzo zdrowy. W jabłkach znajdziemy oligosacharydy, które są bardzo pomocne przy leczeniu raka okrężnicy. Udowodnili to naukowcy z Uniwersytetu w Xi’an w Chinach.

Dlaczego warto pić sok z pomarańczy?

Kolejnym zdrowym napojem, który pomaga zapobiec nowotworom i zneutralizować komórki rakowe jest sok z pomarańczy. Posiada on znaczne ilości witaminy C, witaminy z grupy B oraz beta-karoten, flawonoidy i błonnik pokarmowy.

Wyniki badań naukowych, które zostały opublikowane w magazynie "Nutrition and Cancer", wykazały, że sok pomarańczowy jest skuteczny w profilaktyce i leczeniu wielu rodzajów nowotworów. Antynowotworowe właściwości zawdzięcza hesperydynie i naringeninie. Kuracja za pomocą soku z pomarańczy obniża ryzyko wystąpienia białaczki u dzieci, a także nowotworu jelita grubego i wątroby.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić