Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|

Kolejne substancje na czarnej liście. FDA potwierdziła ich rakotwórcze działanie

37
Podziel się

Wyniki analizy przeprowadzonej przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) potwierdziły, że sztuczne aromaty dodawane do produktów spożywczych mają zgubny wpływ na nasze zdrowie. Jak się okazało, niektóre z tych substancji podnoszą ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.

Niebezpieczne substancje mogą znajdować się w dumach do żucia
Niebezpieczne substancje mogą znajdować się w dumach do żucia
bEUDrvyZ

Jak wyraźnie i jednoznacznie wynika z badań przeprowadzonych w laboratorium przez naukowców z amerykańskiej instytucji rządowej FDA, sztuczne aromaty obecne w żywności wykazują właściwości rakotwórcze. Te dodatki mają na celu sztuczne podniesienie walorów smakowo-zapachowych artykułów spożywczych.

Podczas doświadczeń wykonanych na zwierzętach sprawdzono działanie takich związków chemicznych jak akrylan etylu, benzofenon mircen, pirydyna, eter eugenylometylowy i pulegon. Substancje te uczestniczą w procesie produkcyjnym m.in. produktów spożywczych mających cytrynowy, cynamonowy i miętowy smak.

bEUDrvzb

Tego rodzaju sztuczne aromaty można znaleźć w cukierkach, wyrobach piekarniczych i cukierniczych, gumach do żucia, lodach oraz napojach gazowanych i niegazowanych.

Agencja Żywności i Leków oficjalnie oświadczyła, że zwierzętom biorącym udział w badaniach laboratoryjnych podawano dużo większe dawki substancji w porównaniu do dawek, które przyjmują ludzie podczas spożywania żywności zawierającej te związki.

bEUDrvzh

Co ciekawe, popularne sieci restauracyjne, a także producenci niektórych soków owocowych i kawy niedawno zrezygnowali z dodawania sztucznych aromatów do produktów spożywczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUDrvzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Jar
miesiąc temu
Przeciez te gumy zawieraja aspartam
Anna
2 miesiące temu
GIS walczy z dopalaczem czyli tlenkiem tytanu wywołującym dziury w jelitach"??? doprawdy? tlenek tytanu jest w każdej tabletce leku, suplementu, każdym ciastku z polewą...
Obiektywna
2 miesiące temu
W prawie każdym lekarstwie jest aspartam bardzo szkodliwy co autor myśli że Amerykę odkrył o tym było pisane lata temu za granicą.
bEUDrvzD
blablabla
2 miesiące temu
Bo to są dumaki, a nie gumy do żucia :-).
Rola
2 miesiące temu
A kiedy zostaną wycofane szczepionki?
IRA
2 miesiące temu
Zamiast pisać że rakotwórcze to zakazać produkcji a sklepy oczyścić z g⁹wna i po problemie
KONSUMENT
2 miesiące temu
PRODUCENCI PRODUKTOW SPOZYWCZYCH DOKLADNIE WIEDZA ZE TA CHEMIE CO POPRAWIA SMAK I WYGLAD TO TRUJACE SUBSTANCJE GDZIE JEST GIS OSTOJA BEZPIECZNEJ ZYWNOSCI DLA OBYWATELI RP
i....
2 miesiące temu
Powiem Wam tak. Ilość produktów spożywczych nadających się do zdrowego jedzenia jest skończona. Nie da się już wymyślać czegoś nowego co byłoby zdrowe dla człowieka. Przeto dla zysku wszelakie koncerny wymyślają i wymyślają jak projektanci cichy na pokaz mody , których i tak większość nie założy. Dlaczego mięso nie może być mięsem a mleko mlekiem. Dlaczego ? Nasi dziadowie byli na chlebie i wodzie. I dożywali 100 lat, a my ? Firmy wytwórcze trują ludzi , i o tym wiedzą. Niby niewielka ilość nie przeszkadza , ale się w tkankach odkłada i kumuluje. Jedzenie niektórych związków to odwleczone w czasie samobójstwo. Czy jesteśmy wszyscy samobójcami ? Małe dzieci są nieświadome a to one najczęściej piją soki , żują gumy , i jedzą słodkie batony. To jest po prostu barbarzyństwo. Ale na drogę mądrości już nie wrócimy. Maksymalizacja zysku jest najważniejsza. Kto ten świat tak zaprogramował ? Jesteśmy wszyscy podobno homo sapiens. No ale.....z czegoś żyć trzeba, nawet z pracy przy produkcji tego dziadostwa. I tak to się kręci, dlatego pozostaje nam tego po prostu nie kupować ,nie kupować.
Mmm
2 miesiące temu
Gdy byłam w ciąży nie mogłam żuć gum miętowych, tylko lekko owocowe bo mnie odrzucało. Teraz wiem dlaczego.
Magda
2 miesiące temu
Ostatnio czego by się nie złapać jest rakotwórcze. Jak żyć co jeść pic i czym oddychać? Bo woda tez jest beeee
emka
2 miesiące temu
Tak podpisał autor fotkę
emka
2 miesiące temu
Co to są "dumy" do żucia?
anarchist
2 miesiące temu
Kiedy napiszecie że niezdrowo jest żyć .... w Polsce ...
bEUDrvzv
Mmm
2 miesiące temu
Najlepsze, że te dodatki są w lekach, np. dwutlenek tytanu czy sztuczne słodziki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić