Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Na początku pojawia się ciągłe zmęczenie. Nigdy nie lekceważ tego objawu

3
Podziel się:

Zmęczenie może być wynikiem stresu czy przepracowania, ale nie zawsze. Czasami może być też objawem poważnej choroby. Zwróć uwagę, gdy organizm wysyła znak ostrzegawczy.

Zmęczenie może być objawem choroby
Zmęczenie może być objawem choroby (Getty Images)
O jakich chorobach może świadczyć zmęczenie?

Problemy z tarczycą i nadnerczami

Zmęczenie może pojawia się przy problemach z funkcjonowaniem tarczycy. Wiąże się to z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, niedoborem selenu lub jodu. Może też być spowodowane przez toksyny zanieczyszczające organizm.
Gdy nadnercza nie funkcjonują prawidłowo, również pojawia się zmęczenie. Wynika ono z zaburzeń hormonalnych, a należy pamiętać, że wśród hormonów uwalnianych przez nadnercza są hormony regulujące energię - kortyzol i adrenalina.

Anemia (niedokrwistość)

Gdy poziom czerwonych krwinek we krwi jest niższy niż prawidłowy, ciało nie otrzymuje odpowiedniej ilości natlenionej krwi. To powoduje ciągłe uczucie zmęczenia. Mogą pojawić się bóle i zawroty głowy, duszności.

Zespół nieszczelnego jelita

Gdy jelita są uszkodzone, przez dziurki w narządzie cząsteczki pokarmu przedostają się do krwiobiegu. To sprawia, że składniki, które powinny odżywiać organizm i dostarczać mu energii nie wchłaniają się prawidłowo.

Dlatego odczuwamy zmęczenie.

Wahania cukru we krwi

Gdy glukometr pokazuje, że poziom cukru we krwi jest zaburzony, pojawia się pogorszenie nastroju, zwiększony apetyt, bóle głowy, niepokój i właśnie zmęczenie, w tym przypadku wręcz wyczerpanie. Cukier w ryzach można utrzymać dzięki lekom i warto to zrobić jak najszybciej. Nieleczona dolegliwość może doprowadzić do rozwoju cukrzycy typu II.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
klulbeboli
rok temu
wystarczy po nocach do sasiadek/sąsiadów nielatac!
Della C 1981
rok temu
No i co z tego, że tak ładnie opisane objawy, jak do lekarza się pójdzie, to patrzy na Ciebie jak na idiotę ,jak mówisz o objawach u mnie powiedzieli, że depresja i najlepiej lek. chirurg postawił taką diagnozę haha no już chwilę temu oczywiście to się działo.
ekspert
rok temu
zmęczenie to typowy objaw KOWIDA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić