Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Nie badała się od 30 lat. Lekarze wycięli jej 15-kilogramowego guza

3

Pacjentka została przyjęta do szpitala w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) z podejrzeniem guza przydatków, który jak się okazało, miał aż 40 cm. Mimo że operacja była skomplikowana, pacjentka dobrze ją zniosła. Lekarze przy okazji podkreślają znaczenie regularnych wizyt u ginekologa.

Nie badała się od 30 lat. Lekarze wycięli jej 15-kilogramowego guza
Nie badała się od 30 lat. Lekarze wycięli jej 15-kilogramowego guza (Facebook, Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu)

Pacjentka, która od ponad 30 lat nie badała się ginekologicznie, trafiła do szpitala z podejrzeniem guza przydatków. Są to patologiczne zmiany, które tworzą się w obrębie jajników i jajowodów.

Zespół Oddziału Położnictwa Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej z Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu z sukcesem przeprowadził operację olbrzymiego guza. Pacjentka zniosła ją dobrze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dramatyczne nagranie ze Świdnika. Rowerzysta nie miał szans

Guz ważył niemal 15 kg

Podczas operacji specjaliści, pod kierownictwem Koordynatora Oddziału, dr. n. med. Pawła Sadłeckiego, przeprowadzili zabieg usunięcia przydatków wraz z guzem oraz macicy z pozostałymi przydatkami.

Była to bardzo wymagająca operacja, gdyż guz mierzył aż 40 cm, ważył natomiast 14,46 kg! - przekazał szpital w mediach społecznościowych.

Jak dodano, śródoperacyjne badanie histopatologiczne potwierdziło, że zmiana była łagodna. Dodatkowo pacjentka zniosła bardzo dobrze całą operację. Procedura usunięcia guza przebiegła bez komplikacji.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Profilaktyka może uratować życie

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu postanowił nagłośnić ten przypadek, aby podkreślić niezwykłą ważność profilaktyki oraz regularnych wizyt u ginekologa.

Lekarze pragną zwiększyć świadomość społeczną na temat korzyści wynikających z regularnych badań, które mogą mieć ważne znaczenie dla zdrowia i życia pacjentek. Chcą również podkreślić, że wcześnie wykryte zmiany mogą być łagodne, co potwierdza powyższy przypadek, jednak ich ignorowanie może prowadzić do poważniejszych komplikacji.

"Wcześnie wykryta zmiana może być całkowicie wyleczona metodą małoinwazyjną" -przekazały władze szpitala.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić