Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|
aktualizacja

Nieznany objaw cukrzycy. Pojawia się w sypialni, atakuje dłonie i stopy

2
Podziel się:

Według statystyk na cukrzycę cierpi 1 mln mężczyzn mieszkających w Polsce. Wielu z nich nie jest świadomych faktu, że w ich organizmie rozwija się niebezpieczna choroba. Dowiedz się, jakie objawy powinny cię skłonić do wykonania badań pod kątem cukrzycy.

Objawy cukrzycy u mężczyzn.
Objawy cukrzycy u mężczyzn. (Getty Images)

Objawy cukrzycy, które ignoruje wielu mężczyzn

Jednym z nietypowych objawów cukrzycy są ciemne plamy pojawiające się z tyłu szyi, pod pachami, w pachwinach lub w okolicach kostek. Tego rodzaju zmiany na skórze mogą oznaczać oporność organizmu na insulinę.

Kolejnym symptomem cukrzycy typu 2 jest zaczerwienie, obrzęk napletka oraz problemy z erekcją.

Skaleczenia, powstałe chociażby podczas golenia, które długo się goją, także mogą świadczyć o rozwoju cukrzycy. Nadmierne stężenie cukru w organizmie niekiedy powoduje, że gdy się skaleczymy, jest nam trudno zatamować krwawienie.

Drobne krostki na ciele powstałe z powodu reakcji gruczołów łojowych na stan zapalny w organizmie to także jeden z symptomów cukrzycy.

Cukrzyca to choroba wpływająca na pracę całego organizmu. Dlatego przy tym schorzeniu mężczyźni czasem skarżą się na drętwienie stóp i dłoni.

Neuropatia cukrzycowa to bardzo poważny objaw rozwoju cukrzycy typu 2. Dochodzi wówczas do uszkodzenia nerwów, co skutkuje uczuciem mrowienia w stopach i dłoniach. Tym symptomom towarzyszy często ból i osłabienie kończyn.

Jeszcze innym objawem cukrzycy jest osłabienie, zły nastrój i rozdrażnienie, spowodowane zbyt wysokim poziomem cukry we krwi.

Jeżeli zauważysz u siebie tego rodzaju objawy, to powinieneś jak najszybciej udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Niko
11 miesięcy temu
dla mnie biotad plus to number1 poczytaj sobie na alleg
Dziadek Włade...
11 miesięcy temu
Mam te wszystkie objawy od 70-ciu lat a cukier badany ostatnio w szpitalu - 79 ! Więc może mam Covida-19 bezobiawowego utajnionego tak mocno że 4-y testy PCR wykonane w szpitalu przez dziurawienie podmóżdża obustronnie nie wykryły tego świrusa ! Muszę z tym iść chyba do tego pieska na smyczy koncernów farmaceutycznych z szerokim zakrzywionym rasowo nosem Sajmona - on się zna na języku greckim i ustali która litera mi doskwiera ... alfa czy już omega ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić