Objaw, który zdradza, że twoja wątroba jest wykończona i woła o pomoc

32

Każdego dnia bombardujemy naszą wątrobę ogromnymi ilościami toksyn, które wpływają negatywnie na jej funkcjonowanie. Jak rozpoznać, że ten ważny organ jest zatruty i wymaga natychmiastowej detoksykacji?

Chora wątroba może dawać nietypowe objawy
Chora wątroba może dawać nietypowe objawy

Wysokoprzetworzona żywność pełna konserwantów i chemicznych dodatków, nadużywanie leków, regularne picie alkoholu, palenie papierosów – nasza wątroba każdego dnia zmuszana jest przez nas do wytężonej pracy.

Przeciążony organ nie jest w stanie działać na pełnych obrotach. Wówczas mogą pojawić się alergie. To nic innego jak sygnały ostrzegawcze. Zatruta wątroba przestaje produkować przeciwciała, które w normalnych warunkach unicestwiają alergeny. Taki stan może objawiać się swędzeniem i świądem skóry, bólami głowy czy łzawieniem oczu.

Gdy wątroba jest pełna toksycznych substancji możemy zaobserwować też przybieranie na wadze. Wszystko przez to, że nie jest w stanie metabolizować tłuszczu, więc zostaje on gromadzony w organizmie. Toksyny zalegające w wątrobie mogą też wpływać na nasz nastrój, powodują zmęczenie, wahania nastroju czy niekontrolowane wybuchy gniewu.

Kolejnym objawem, który świadczy o tym, że czas zadbać o nasz ą wątrobę jest nadmierne pocenie się. Może pojawić się również trądzik i wypryski na skórze oraz nieświeży oddech.

Pomóc w takim przypadku może zmiana diety i wyeliminowanie z naszego życia szkodliwych dla zdrowia substancji. Najważniejsze jest jednak skonsultowanie swoich objawów z lekarzem, który pomoże postawić prawidłową diagnozę.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić