Opublikowano ranking. Oto najlepsza i najgorsza dieta odchudzająca

41

Masz zamiar pozbyć się nadprogramowych kilogramów? Uważaj! U.S. News&World Report ogłosiło ranking najlepszych i najgorszych diet. Oto one.

Wiadomo już jaka dieta odchudzająca jest najlepsza, a jaka najgorsza
Wiadomo już jaka dieta odchudzająca jest najlepsza, a jaka najgorsza (Getty Images)

Eksperci ds. żywienia przy opracowywaniu raportu wzięli pod uwagę nie tylko to, czy dany model żywieniowy pomaga schudnąć. Ważny był również poziom trudności diety, zawartość odżywcza, którą oferuje, jej bezpieczeństwo oraz wpływ na choroby układu krążenia i cukrzycę.

W związku z tym na miejscu 7. znalazły się ex aequo: dieta Dukana, dieta Atkinsa, dieta Paleo i Raw Food. Dwie pierwsze to diety o niskiej podaży węglowodanów, nazywane również białkowymi. Raw Food z kolei opiera się na jedzeniu surowych warzyw i owoców, a Paleo zakłada jedzenie produktów, które spożywali nasi przodkowie. Eksperci uważają, że to diety szkodliwe dla zdrowia.

Na 6. miejscu znalazła się bardzo modna w ostatnim czasie dieta ketogeniczna. Jej główną zasadą jest eliminacja węglowodanów i zastąpienie ich dużą ilością tłuszczu. Niestety ta dieta, chociaż może prowadzić do utraty wagi, jest niebezpieczna dla organizmu.

*5. miejsce zajął model żywienia zwany fleksitarianizmem. *Polega on na połączeniu diety roślinnej z dietą mięsną (od czasu do czasu). Eksperci uważają, że pomaga to schudnąć i jest zdrowe.

Na 4. miejscu znalazła się dieta wolumeryczna. Polega ona na jedzeniu produktów zawierających duże ilości wody. Sprawia to, że, nawet jeśli zjemy ich więcej, wciąż będą sycące i niskokaloryczne.

*3. miejsce to zdaniem ekspertów najlepsza dieta odchudzająca. *O jakiej mowa? To Dieta Strażników Wagi. Według jej zasad każdemu produktowi przypisane są punkty. Osoba, która jest na diecie, każdego dnia może zjeść ściśle określoną liczbę punktów. Jej przestrzegania pilnują wyszkoleni eksperci.

Na miejscu 2. znalazła się dieta DASH. Eksperci podkreślają, że jest doskonała dla osób z nadciśnieniem, ale sprawdzi się również u tych, którzy chcą tylko schudnąć. To dieta bogata w owoce i warzywa, a także błonnik.

Miejsce 1. rankingu U.S. News&World Report zajęła dieta śródziemnomorska składająca się w dużej mierze ze świeżych warzyw, ryb, owoców morza, oliwy z oliwek i owoców. Podczas jej stosowania ograniczone zostaje spożycie tłuszczu i cukru. To dieta, która nie tylko odchudza, lecz także wzmacnia serce, zmniejsza ryzyko cukrzycy oraz nadciśnienia.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić