Ostrzega, że serce nie ma siły. Pojawia się na krótko przed zawałem

165

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że nasz organizm wysyła nam sygnały ostrzegawcze. Są one często objawem poważnych chorób. Oto cztery nietypowe objawy, na które większość z nas nie zwraca uwagi.

Podkrążone oczy mogą ostrzegać o chorym sercu
Podkrążone oczy mogą ostrzegać o chorym sercu

Cztery nietypowe objawy zdrowotne

Jednym z nietypowych objawów są halucynacje kojarzone głównie z zaburzeniami psychicznymi. Jak się okazuje, przewidzenia mogą oznaczać zespół Charlesa Bonneta. To schorzenie jest upośledzeniem narządów wzroku spowodowane zwyrodnieniem plamki żółtej, katarakty lub retonopatii cukrzycowej.

Pacjenci dotknięci tą chorobą cierpią na halucynacje wzrokowe, które są reakcją mózgu na utratę bodźców wzrokowych. Chory zdaje sobie sprawę, że omamy wzrokowe nie mają nic wspólnego z otaczającą go rzeczywistością, dlatego często odczuwa lęk przed zbliżającym się szaleństwem.

Zaniki pamięci to nie jedyny z pierwszych objawów rozwoju choroby Alzheimera. Okazuje się, że innym symptomem może być zbyt ostrożne i bardziej powolne poruszanie się. Wyniki jednych z najnowszych badań potwierdziły, że sposób chodzenia ma związek z działaniem pewnych obszarów naszego mózgu.

Nieuzasadnione problemy z utrzymaniem równowagi podczas chodzenia mogą świadczyć o demencji naczyniowej. Jest to spowodowane zaburzeniem prawidłowego dopływu krwi do mózgu. Temu objawowi towarzyszą również problemy z pamięcią i komunikacją. Niekiedy u osób z Alzheimerem problemy z chodzeniem są pierwszym symptomem rozwoju tej choroby.

Ból zębów jest sygnałem, że powinniśmy jak najszybciej udać się do dentysty. Czasem jednak boląca szczęka może oznaczać zupełnie co innego. Ból w okolicach żuchwy, który pojawia się przy wysiłku fizycznym, nierzadko jest objawem dusznicy bolesnej. W tym przypadku tętnice ulegają zwężeniu, co powoduje, że mięsień sercowy słabiej pompuje krew. Jeżeli dodatkowo masz podkrążone oczy i ciągle jesteś zmęczony i te objawy nie ustępują po odpoczynku, wtedy mogą ostrzegać nas przed zawałem serca.

Pojawienie się guzów na piętach nie musi być efektem chodzeniem w niewygodnych butach. Te zmiany występujące na dolnych kończynach mogą być spowodowane gromadzeniem się tłuszczu w ścięgnach Achillesa. Jest to objaw hipercholesterolemii rodzinnej, choroby genetycznej, na którą cierpi 13 milionów mieszkańców naszej planety. Schorzenie jest bardzo trudne do wykrycia i może doprowadzić nawet do śmierci pacjenta.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić