aktualizacja 

Oto najwięksi "zabójcy libido". Produkty, które zmniejszają chęć na seks

23

Warto wiedzieć, że dieta ma nie tylko ogromny wpływ na zdrowie i wygląd. Okazuje się, że produkty, które trafiają na nasz talerz, mogą wzmacniać lub osłabiać popęd seksualny. Poznaj największych "zabójców libido".

Krewetka
Krewetka (Getty Images)

Spadek libido. Brak wystarczających ilości witaminy E, cynku, selenu czy manganu może wpływać zarówno na sprawność seksualną, jak i na poziom samego libido.

Produkty, które zmniejszają ochotę na seks

Znacząco na popęd wpływa również alkohol, który u mężczyzn może powodować problemy z erekcją. Inny napój, który szkodzi, gdy jest spożywany w nadmiarze to kawa, ale największym "zabójcą libido" są napoje energetyczne. Jak to możliwe? Przecież mają dodawać energii… Nic bardziej mylnego. Napoje energetyczne zawierają ogromne ilości cukru, który podnosi poziom insuliny we krwi. To powoduje, że chociaż na początku odczuwamy mocny przypływ energii, to bardzo szybko ją tracimy, a wraz z nią ochotę na jakąkolwiek aktywność fizyczną.

Produktami źle wpływającymi na nasze libido są również różnego rodzaju produkty wysokoprzetworzone, jedzenie z puszki czy słone przekąski. Są one pełne konserwantów, sztucznych barwników, soli i cukru. Warto wiedzieć, że gdy w organizmie poziom potasu jest bardzo niski, a sodu wysoki, dochodzi do problemów z dopływem krwi do wielu organów. Taki stan nie tylko osłabia ochotę na seks, ale także powoduje problemy z erekcją. Uwaga – tłuszcze trans znajdujące się w żywności typu fast food zaburzają prawidłową pracę gospodarki hormonalnej.

Zdrowe produkty, który mogą źle wpływać na nasze libido

Niewiele osób wie, że istnieją również zdrowe produkty, które mogą niekorzystnie wpływać na nasze libido. Na liście tych osłabiających ochotę na seks znajduje się siemię lniane oraz soja. Siemię zawiera błonnik oraz ligninę, które powodują zwiększoną produkcję estrogenów przy jednoczesnym zmniejszeniu produkcji testosteronu. Z kolei fitoestrogeny znajdujące się w soi nie tylko obniżają libido, ale nawet zmniejszają płodność.

Innym zaskakującym produktem, który według ekspertów zmniejsza u mężczyzn ochotę na seks jest mięta. Wszystko przez zawarty w niej mentol, który hamuje produkcję testosteronu.

Podobne działanie wykazują krewetki. Chociaż powszechnie uważa się owoce morza za naturalny afrodyzjak, to znajdujący się w krewetkach związek chemiczny heksylorezorcynol także hamuje produkcję testosteronu.

Zobacz też:

Autor: KAS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić