Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KGG
|
aktualizacja

Pojawia się, gdy wstajesz z łóżka. To objaw zapalenia mięśnia sercowego

115
Podziel się:

Zapalenie mięśnia sercowego to stan, który może zagrażać nie tylko zdrowiu, ale i życiu pacjenta. Niezdiagnozowana choroba może mieć tragiczne konsekwencje, dlatego warto znać jej objawy.

Zapalenie mięśnia sercowego
Zapalenie mięśnia sercowego

Objawy zapalenia mięśnia sercowego. Na co zwrócić uwagę?

Do przyczyn zapalenia mięśnia sercowego zalicza się infekcje wirusowe, bakteryjne, stosowanie niektórych leków, długotrwałe narażanie organizmu na toksyny czy zakażenia grzybicze. Choroba jest trudna do zdiagnozowania, a jej przebieg może być różny – od łagodnego po ciężki i gwałtowny, kończący się nierzadko zgonem. Niestety, zapalenie mięśnia sercowego nie zawsze daje wyraźne objawy, dlatego żadnych niepokojących symptomów nie wolno bagatelizować.

Do najczęściej pojawiających się objawów mogących wskazywać na stan zapalny serca zalicza się zmęczenie. Odczuwalny jest też wyraźny spadek wydolności fizycznej. U chorych pojawiają się duszności, kołatanie serca oraz bóle w klatce piersiowej. Niektórzy pacjenci doświadczają też omdleń.

Istnieje też grupa nietypowych objawów zapalenia mięśnia sercowego, które często są bagatelizowane lub mylone z innymi dolegliwościami. W szczególności warto zwrócić uwagę na kolor skóry.

Jej bladość powinna nas zaniepokoić. Innymi niecharakterystycznymi objawami są obrzęki i ochłodzenie kończyn czy różnica pomiędzy wartościami ciśnienia skurczowego. To, co powinniśmy również jak najszybciej skonsultować z lekarzem to tachykardia nasilająca się np. przy wstawaniu z łóżka. U pacjentów z zapaleniem mięśnia sercowego mogą też pojawić się biegunki i wymioty.

Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące objaw, zgłoś się do lekarza zanim będzie za późno. Przy łagodnym przebiegu choroby pomoże odpoczynek i odpowiednie leki. W ciężkich przypadkach może być konieczna hospitalizacja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(115)
Mira
5 miesięcy temu
szybko do kardiologa? ... jak szybko? ... mam na skierowaniu pilne! zapisano mnie za dwa miesiące ;/ tego się nie przeskoczy ;/
DoDo
5 miesięcy temu
Najpierw dostań się do lekarza!!!Do kardio mam na 2022r maj .A byłem w zeszłym roku. Tak że nie pies....kocie głupot
starszy pan
5 miesięcy temu
Rano mam objawy duszności , jestem osłabiony niekiedy mam lekkie bóle pozamostkowe ....nie zgłaszam się do szpitala pomimo ,że czasami mam troponinę zamiast dopuszczalnej 12 ok 70 ....tłumaczę sobie,że mam rozrusznik...serce słabnie a rozrusznik robi swoje i tak wegetuje mając 79 lat.Nie chcę lekarzom zawracać głowy , bo Oni i tak są obciążeni pracą ponad miare.
niki
5 miesięcy temu
kolejny art. w temacie: to będzie często się przytrafiać ale to na pewno nie po szczepionce
el-ka
5 miesięcy temu
Szkoda,że telefonicznie nie da się założyć gipsu,ani wykonacRTG. O wiele bylo by prościej. W poradni przyszpitalnej napisy zachowaj odleglosc, a jeden na drugim siedzi. Tylko na SOR wpuszczają pacjenta,bez osób towarzyszących. Chyba,że jest to matka z dzieckiem.
el-ka
5 miesięcy temu
Takie objawy,to ja mam każdego rana.
Typ
5 miesięcy temu
Takie objawy mam jak oglądam chwilę TVP Info
Prorok
5 miesięcy temu
Takich mamy znawców lekarzy że po 3 latach trafi z diagnozą kiedy jest za późno , początek opisany to zawsze pierwsza diagnoza to napewno od kręgosłupa, a zastawka jak się nie domyka to nic takiego ,to wszyscy mają to usłyszałem ,no szlak trafia człowieka trzeba mieć tylko prawnika dobrą papugę ,kasę i droga do prokuratury za narażenie życia i utratę zdrowia tylko do tego trzeba być zdrowym
zxcv
5 miesięcy temu
Tak. A lekarz przez telefon nas zbada, przepisze leki i bedzie git
Acek
5 miesięcy temu
Mam podobne objawy byłem u lekarza powiedział mi że jestem zdrowy. To nie covid.
Dno
5 miesięcy temu
Mój mąż z arytmią usłyszał komentarz lekarza, że powinien się zaszczepić, mimo, że jest ozdrowieńcem!!! I mimo wątpliwości. Zaszczepił się jedną dawką pfizera, po tym szczepieniu mdleje, robi mu się slabo, arytmia jakby się nasiliła (mimo zabiegu ablacji)...nasiliły się napady migotania przedsionków. Jest słabszy. Ja jestem przerażona, on też. Drugiej dawki nie przyjął, boi się. A lekarz twierdzi, że to mu się wydaje...to jest po prostu nieuczciwe takie traktowanie ludzi, że w przypadku powikłań ludzi zostawia się samych a nawet wmawia nam, że to są nasze wymysły. To jest podłość, podłość i ukrywanie powikłań, bo takie są. Nikt o tym nie chce mówić. Dlaczego? Gdyby władza, lekarze nie robili z tego tajemnicy, ludzie inaczej podchodziliby do szczepienia. Mieliby zaufanie, gdyby informacje były wyważone i uczciwe. Podłość.
Maxx
5 miesięcy temu
Mam wywalone na to kiedy wyciągnę kopyta. I tak nikt nie wyjdzie z tego żywy.
Milenka
5 miesięcy temu
Żegnam was już czas tralala tralalala La La La
RXXrx
5 miesięcy temu
Biotad plus to dla mnie numer1 poczytaj sobie na alleg
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić