o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Pojawia się na ustach. Alarmuje, że skrzep blokuje tętnicę

19
Podziel się

Zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu we krwi może prowadzić do rozwoju miażdżycy, zawału serca i innych niebezpiecznych schorzeń. Jak się okazuje, gdy blaszki miażdżycowe lub skrzep blokują tętnice, objaw może pojawić się na ustach.

Objaw wysokiego cholesterolu na ustach
Objaw wysokiego cholesterolu na ustach
bEDQzgcB

Nietypowe symptomy zbyt wysokiego cholesterolu

Nadmiar złego cholesterolu LDL w organizmie utrzymujący się przez dłuższy czas powoduje zatykanie tętnic, co zwiększa ryzyko chorób układu krążenia. Jeden z objawów zbyt dużej ilość substancji tłuszczowej we krwi, można zaobserwować na naszej skórze.

bEDQzgcD

Wyniki badań, które zostały opublikowane w "Dental Research Journal", udowodniły, że zmiany pojawiające się w okolicach wargi mogą oznaczać zbyt wysoki cholesterol. Są to niewielkie bezbolesne grudki o średnicy 1-3 mm, mający żółty, biały, blady lub czerwony kolor. Pojawiają się w wyniku gromadzenia się łoju w gruczołach łojowych. Jak odkryli naukowcy, najwięcej krostek Fordyce'a pojawia się u osób mających podwyższony profil lipidowy.

Osoby, które są w grupie podwyższonego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, szczególnie nie powinny lekceważyć tego objawu. To sygnał, że w tętnicach tworzy się skrzep, który może prowadzić do zatoru.

Za wysoki cholesterol niekiedy objawia się również żółtawymi grudkami występującymi w kącikach oczu, na łokciach, kolanach, i zgięciach nadgarstków. Tego rodzaju zmiany mogą mieć związek z nadwagą, otyłością, uczuciem ciężkich nóg i problemów z koncentracją.

bEDQzgcJ

Zdarza się, że pacjent dowiaduje się, że ma za wysoki cholesterol, dopiero gdy lekarz zdiagnozuje u niego chorobę wieńcową. Objawami tej choroby jest dławiący ból w klatce piersiowej, nierzadko promieniujący do barku i mostka. Czasem osoby dotknięte chorobą wieńcową odczuwają nudności, zawroty głowy, drętwienie rąk i kołatanie serca.

Jedynym sposobem na sprawdzenie stężenia cholesterolu w organizmie jest badanie krwi. Nawet jeżeli nie zauważysz któregoś z wyżej opisanych objawów, to i tak nie zaszkodzi co jakiś czas wykonać profil lipidowy.

bEDQzgde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
Trol
1 tyg. temu
Gdy czytam na o2/wp artykuły na temat zdrowia zastanawiam się jakim cudem udało mi się przeżyć ponad 3 dekady ....na co bym niepatrzal na moim ciele to zwiastuny raka,cukrzycy,hemoroidów ,duru brzusznego itp
Kill Bil$
1 tyg. temu
Teraz smiercionkowe skrzepy i zakrzepy oraz wewnetrzne mikro krwawienia to bedzie zabojczy cholesterol. Pamietajcie.
:-/
1 tyg. temu
Mam takie coś od 20 lat. Myślałam że to od sporej ilości krowiego i koziego mleka które piłam w dzieciństwie :-/
bEDQzgdf
Mbiomag
1 tyg. temu
Bez cholesterolu nie da się walczyć z chorobami, a LDL jeżeli nie jest przerabiany w energie , to zmiana żywienia, oprócz tego B3, B12, bo na 100% brak, innych witamin z grupy B też niedobór sobie jest + E.
Cezar
1 tyg. temu
Nie trzeba było brać udziału w eksperymencie to byś żadnego skrzepu nie miała. Tyle w temacie
OLO
1 tyg. temu
To covid
anna dermatol...
1 tyg. temu
nie a grozne i niczego nie powoduja rodzimy sie z nimi u jednych sa widoczne u innych nie prosze nie pisac bzdur i przestac straszyc. Powstają na skutek gromadzenia się sebum czyli łoju w gruczołach łojowych. Umiejscowione są często w okolicy mieszków włosowych, a także w ich obrębie i mogą występować pojedynczo lub w większej ilości. Plamki Fordyce’a tak brzmi ich poprawna nazwa są bardzo częstym zjawiskiem, występują u 80% osób. Plamki te nie są bolące ani nie swędzą, nie są także zakaźne ani nie stanowią zagrożenia dla życia. Badania dowodzą, że predyspozycje do powstawania grudek mają osoby z wysokim poziomem lipidów we krwi, szczególnie cholesterolu i trójglicerydów. Badania wykazały, że pacjenci na diecie bogatej w węglowodany i tłuszcze (szczególnie trans) mają zwiększoną produkcję łoju w organizmie, przez co mają większą skłonność do powstawania owych plamek.
prawda@
1 tyg. temu
wszędzie pisza o zakrzpicach i problemach zdrowotnych i miara agendy wypisywane sa bzdury ze to inne przyczyny jedyne zakrzepice i problemy ze zdrowiem beda po szczepionkach z tlenkiem grafenu!!!!
Kasia
1 tyg. temu
Każda nasza komórka,szczególnie mózg zbudowana jest z cholesterolu.Tak,tak...obniżcie go jak tylko się da.Farmaceuci już zacierają ręce.
fik
1 tyg. temu
Mowa o objawach na ustach a fotka - zakryte usta. PARODIA medyczna - dalszy ciąg straszenia chorobami. Czy to zalecenie jaśnie wysokiej rady medycznej od covida ?
Tom
1 tyg. temu
Kazdy pryszcz, wysypka lub swędzenie to rak i umrzesz. Jeżeli nie masz takich objawów to rak bezobjawowy i też umrzesz.
.........
1 tyg. temu
Blaszki miażdżycowe i cholesterol ta są różne rzeczy. Cholesterol to tluszcz. Blaszki miażdżycowe powstają przez wapno, które zamiast do kości trafia do krwi. To one zatykaja tętnice.
Mycrossoff
1 tyg. temu
Kiedyś ludzie bardzo radykalnie traktowali posłańców i proroków przynoszących złe wieści może czas na powrót do tradycji...
bEDQzgcX
eli
1 tyg. temu
Co za BZDETY
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić