Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Pojawia się w nocy, gdy serce woła o pomoc. Potem dochodzi do zawału

112
Podziel się:

Gdy w naszym organizmie rozwija się stan chorobowy, ciało wysyła sygnały. Niestety, często są to nietypowe objawy, które łatwo zbagatelizować lub pomylić. Dowiedz się, jakie znaki ostrzegawcze mogą pojawić się na kilka miesięcy przed zawałem.

Objawy, które ostrzegają przed zawałem
Objawy, które ostrzegają przed zawałem

Nietypowe objawy. Pojawiają się kilka miesięcy przed zawałem

Zawał serca to stan zagrażający zdrowiu i życiu. Do najczęstszych objawów, które go zwiastują, zaliczamy uczucie pieczenia w klatce piersiowej, ból oraz ucisk za mostkiem. Symptomom tym może też towarzyszyć drętwienie lewej strony ciała, obfite pocenie się czy problemy ze złapaniem oddechu. To jednak nie wszystko. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nudności, wymioty, biegunka

Problemy ze strony układu pokarmowego, takie jak biegunka, nudności czy wymioty najczęściej łączymy z niestrawnością lub grypą żołądkową. U kobiet pojawiają się też bóle podbrzusza, które część pań traktuje jako objaw towarzyszący menstruacji. To tzw. maska zawału. Część osób przez wiele miesięcy zmaga się z objawami przypominającymi zgagę.

Problemy ze snem, lęk, napady paniki

Pacjenci, którzy przeszli zawał, często mówią o trudnym do wytłumaczenia strach, niewyjaśnionych atakach paniki. Uczucie, które im towarzyszy porównują do kaca. Skarżą się też na problemy ze snem. Pojawiają się: bezsenność, koszmary, trudności z zasypianiem, wybudzanie się w środku nocy czy przedwczesne pobudki.

Uporczywy kaszel

Kaszel towarzyszy wielu infekcjom i alergiom, dlatego rzadko łączymy ten objaw z zawałem serca. Jeśli jednak kaszel staje się uporczywy i nie znika pomimo upływu czasu, może zwiastować problemy z sercem.

Wypadanie włosów

Chociaż wypadanie włosów może być objawem wielu innych problemów i często towarzyszy np. zaburzeniom gospodarki hormonalnej, jak również może być uwarunkowane genetycznie, to może też informować o tym, że nasze serce nie działa na pełnych obrotach. Zwłaszcza jeśli łysina pojawia się na czubku głowy.

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(112)
jajco
8 miesięcy temu
Takie objawy mam od 20 lat !! trzy zawaly potwierdzone !! a objawy sa dalej !! Szczegolnie sie poce przechodzac w poblizu kosciola !! Nawet trzesawki dostaje !!
dolo
8 miesięcy temu
NIECH ZMIENIĄ NASTAWIENIE SZPITALI,SOR ITP,PANDEMIA DOPROWADZIŁA DO TEGO,ŻE LUDZI TAM TRAKTUJĄ JAK COŚ ZBĘDNEGO,A OD TEGO SĄ ABY POMAGAĆ.NA SOR LEKARZ MI MÓWI,ŻE DLACZEGO NIE POSZEDŁEM DO RODZINNEGO (SOBOTA),A JA MU MÓWIĘ,ŻE BÓL MAM TERAZ A NIE W PONIEDZIAŁEK,I KIEDYŚ SIĘ SZŁO DO RODZINNEGO I WCHODZIŁO A DZISIAJ SĄ ZAPISY ZA TYDZIEŃ A MOŻE DWA.ZA CO WSZYSCY TAK CHWALILI TĄ SŁUŻBĘ ZDROWIA JAK ONI MAJĄ TAKIE PODEJŚCIE,ALE KASĘ TO CHCĄ WSZYSCY BEZ WYJĄTKU!
Dr Ozda
8 miesięcy temu
wg tych objawów od kilkunastu lat jestem przed zawałem... zresztą jak każdy... Bo nie chce was straszyć, ale każdy miał (nawet o tym nie wiedząc), lub będzie miał zawał serca... otwarta sprawa pozostaje skala zawału i jego reperkusje!
qweqw
8 miesięcy temu
mam wszystkie objawy ....45l facet boję sie
takijeden
8 miesięcy temu
A czy są jakiś objawy przed zawałem na worku mosznowym??????????
myciol
8 miesięcy temu
Kolejny bełkot bez sensu....
Jureck8
8 miesięcy temu
.Licznik Grodzkiego! 197 dni blokowane jest głosowanie ws. immunitetu
idę sie napić
8 miesięcy temu
jasna cholera mam 60 lat i żaden z tych objawów ... coś ze mną nie tak ?
cynik
8 miesięcy temu
już lekarze nie leczą, trzeba wódkę pić
Pisowiec
8 miesięcy temu
U nas teraz leczy się tylko cowid owców a reszta umiera powoli bo nie ma kto leczyć i tyle kasa jest niby większa a ludzie umierają bo czekają nie wiadomo dla czego ,??a niby tyle kasy dosypano ,tylko komu??bajki władz idą w eter
PodPiS
8 miesięcy temu
Pan doktór Sławianowski pomoże (o ile jeszcze żyje).
Obserwator
8 miesięcy temu
Proponuję udać się do doktora Szumowskiego. Pomoże.
Aga
8 miesięcy temu
Minister zdrowia cie wyleczy na zawsze
Słowianin , A...
8 miesięcy temu
Jasne każdy łysy dawno powinien już mierzyć!! Przestańcie Ludzi straszyś . Wszystko w tym kierunku robi rząd Rzeczypospolitej Polskiej a zwłaszcza Minister Śmierci i Wszelakich Chorób.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić