Sieje spustoszenie w jelitach, prowadzi do raka. Powinien być zakazany

975

Jelita pracujące na pełnych obrotach wpływają korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. Niestety, niektóre produkty mogą przyczyniać się do problemów z jelitami, co w krótkim czasie znacząco odbija się na naszym zdrowiu. Na jakie produkty uważać?

Przetworzone mięso może uszkodzić jelita
Przetworzone mięso może uszkodzić jelita

Produkty szkodliwe dla jelit

Chociaż cebula i czosnek to bardzo zdrowe warzywa pełne witamin i cennych składników odżywczych, to znajdziemy w nich też węglowodany o krótkim łańcuchu. Nie są one trawione przez niektóre osoby - zwłaszcza pacjentów cierpiących na zespół jelita drażliwego. Aby warzywa te były łatwiejsze do strawienia, przed zjedzeniem podsmaż je krótko na oliwie z oliwek.

Spustoszenie w naszych jelitach sieją też tłuszcze nasycone, które znajdziemy głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego - chodzi tu głównie o mięso solone, suszone czy konserwowane. Spożywane w nadmiarze może powodować ostre stany zapalne jelit, a nawet nowotwory. Eksperci zalecają znaczne ograniczenie takich produktów w naszym codziennym jadłospisie.

Co ciekawe, zaszkodzić może nam również picie ulubionej kawy. Sprawdź, czy gotowy napój, który kupujesz nie zawiera w swoim składzie sztucznych substancji słodzących. Szkodliwe dla naszych jelit będą sorbitol i mannitol, bo chociaż to dodatki dietetyczne, to nasz organizm ich nie trawi, co może objawiać się problemami żołądkowymi. Negatywny wpływ na jelita może mieć również laktoza, którą znajdziemy m.in. w mleku i serach.

Produkty, które są bogate w laktozę mogą przyczynić się do zaburzeń trawienia. Dietetycy uważają, że osoby o wrażliwym przewodzie pokarmowym zamiast ricotty czy serka wiejskiego powinny wybrać mozzarellę, fetę lub parmezan. Oprócz serów zaszkodzić może nam też zbyt częste picie wina. Alkohol wyniszcza nie tylko wątrobę, ale i sieje pogrom w jelitach. Nawet kilka kieliszków może doprowadzić do wycieku bakterii z jelit do krwiobiegu. Utrzymujący się stan zapalny spowodowane przez regularne picie napojów wysokoprocentowych powoli wyniszcza jelita i prowadzi do upośledzenia funkcjonowania wielu narządów w naszym organizmie.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić