o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Sygnał, że w nerkach odkładają się złogi. Nie bagatelizuj

0
Podziel się

Kamica nerkowa to często występująca choroba układu moczowego. Przy tym schorzeniu w drogach moczowych odkładają się nierozpuszczalne złogi, czyli kamienie nerkowe. Dowiedz się, jakie są objawy tej dolegliwości.

Sygnał, że w nerkach odkładają się złogi. Nie bagatelizuj
(Getty Images)
bELeQgzV

Skąd kamienie nerkowe?

Jednym z przyczyn tworzenia się kamieni w przewodzie moczowym jest niewystarczająca ilość płynów w organizmie. Na kamice nerkową najbardziej narażone są osoby borykające się z nadwagą otyłością lub przyjmujące za dużo wapnia.

Na początku obecność kamieni nerkowych w układzie moczowym, może nie dawać żadnych objawów, aż do momentu, gdy nie zaczną się one przedostawać się przez kielichy nerki do moczowodu. Wtedy kamienie mogą spowodować zablokowanie przepływu moczu z nerki, co prowadzi do obrzęku tego narządu.

bELeQgzX

Objawy kamicy nerkowej

Główny symptom rozwoju kamicy nerkowej to silny ból pojawiający się z boku luk okolicach brzucha. Chorzy mogą odczuwać również boleści w pachwinach i w jądrach. Tego rodzaju dolegliwości są nazywane kolką nerkową. Poza bólem u pacjentów niekiedy występują:

wymioty, nudności, niepokój, blada skóra, częste parcie na pęcherz moczowy i niewielka ilość oddawanego moczu.

bELeQgAd

Krew w moczu

Tym objawom mogą towarzyszyć: występowanie krwi w moczu, spadek ciśnienia tętniczego, dreszcze, gorączka, a nawet utrata przytomności. Kolka nerkowa jest najczęściej tak uciążliwą dolegliwością, że chory musi udać się na izbę przyjęć w celu podania mu przez lekarza silnych środków przeciwbólowych.

Zdarza się, że kamienie są tak duże, że prowadzą do niewydolności nerek. Objawy kolki nerkowej mają tendencję do powracania. Dotyczy to szczególnie u osób, które nie zastosują się do zaleceń lekarza.

bELeQgAe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELeQgAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić