Kamil S. Sikora| 
aktualizacja 

Wystarczy 5 piw. Aż miesiąc do powrotu do normalnego stanu

94

O tym, że napoje zawierające procenty niszczą naszą wątrobę, mózg, serce i trzustkę, nikogo nie trzeba uświadamiać. Ważne jest jednak również, że regularne sięganie po alkohol wpływa niekorzystnie na nasz wygląd zewnętrzny. Jak się okazuje, pięć wypitych piw w ciągu dnia sprawia, że szybciej się starzejemy.

Wystarczy 5 piw. Aż miesiąc do powrotu do normalnego stanu
Pięć piw dziennie fatalnie wpływa na zdrowie (Getty Images, GUSK ehf)

U osób, które regularnie spożywają napoje alkoholowe, może wystąpić wiele dolegliwości dotyczących organów wewnętrznych, układu nerwowego, a także wyglądu zewnętrznego. Dotyczy to zwłaszcza wysokoprocentowych alkoholi, które powodują powstawanie worków pod oczami i pojawianie zmian chorobowych w obrębie powiek.

Do innych skutków picia można zaliczyć plamy na ciele czy opadanie skóry na szyi. W wielu przypadkach ten szkodliwy nałóg na początku objawia się suchością skóry, która również bywa symptomem zaburzonej pracy układu immunologicznego, łuszczycy lub atopowego zapalenia skóry (AZS).

Jak się okazuje wypicie w ciągu jednego wieczoru dawki alkoholu, którą można porównać do pięciu piw, sprawia, że skóra kobiety potrzebuje niemal jednego miesiąca na całkowitą regenerację. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niecodzienne zastosowania musztardy. Te domowe patenty zaskakują

Eksperci w dziedzinie chirurgii plastycznej twarzy podkreślają, że alkohol jest substancją, którą powoduje odwodnienie organizmu, co w dużej mierze przyczynia się do przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Poza tym długotrwałe sięganie po alkohol sprawia, że skóra traci swoją elastyczność i sprężystość, Dotyczy to również włosów, które stają się mniej wytrzymałe i mogą zacząć wpływać.

Na takie skutki picia nadmiernych ilości alkoholu są narażone szczególnie kobiety będące po czterdziestym roku życia. Dlatego osoby mające problemy skórne powinny w pierwszej kolejności ograniczyć do minimum lub całkowicie zrezygnować z picia alkoholu, a także skonsultować swoje dolegliwości z dermatologiem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić