Znany bokser zatrzymany!
Dawid K., pseudonim "Cygan", został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji w Lublinie. Pięściarz trafił do aresztu na trzy miesiące pod zarzutem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą - podaje rmf24.pl.
Lista zarzutów wobec gangu "Cygana" jest długa. Wśród nich wymienia się m.in. legalizację skradzionych poza granicami Polski samochodów, wyłudzanie VAT-u i pranie brudnych pieniędzy.
Kradzione auta trafiały w ręce gangu prosto z Niemiec i Belgii. Były to głównie BMW i dostawcze Mercedesy z zachodnich wypożyczalni. Łączna wartość pojazdów to ponad 3 mln złotych. Policji udało się odzyskać 12 z co najmniej 15 skradzionych samochodów.
Gang miał wyłudzić co najmniej 11 mln zł na drodze oszustw podatkowych. Pieniądze lokowano w budowę osiedla domów jednorodzinnych w Warszawie.
Jak dotąd zatrzymano 8 osób. Trzem postawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Autor: Kamil Królikowski
Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.