Natalia Bogucka| 

10 przypadków koronawirusa na luksusowym wycieczkowcu Diamond Princess

32

Co najmniej 10 pasażerów wycieczkowca Diamond Princess jest zakażonych koronawirusem. Łącznie na pokładzie jest 3,7 tys. osób. Wszyscy zostali poddani kwarantannie.

10 przypadków koronawirusa na luksusowym wycieczkowcu Diamond Princess
(KYDPL KYODO/Associated Press/East News)

Do tej pory testom na koronawirusa poddano jedynie 273 pasażerów wycieczkowca Diamond Princess. Otrzymano już wyniki 31 badań, z których wynika, że 10 osób jest zakażonych. Wszyscy są powyżej 50. roku życia i zostali przewiezieni do placówek medycznych. Wśród zakażonych koronawirusem są 3 Japończycy, 3 mieszkańcy Hongkongu, 2 Australijczycy, Amerykanin i członek załogi z Filipin.

Wycieczkowiec z 3,7 tys. osób na pokładzie został poddany kwarantannie. Decyzja ta zapadła po tym, gdy okazało się, że u 80-letniego pasażera statku, który 25 stycznia zszedł na ląd w Hongkongu, wykryto koronawirusa.

3,7 tys. osób uwięzionych na statku

Statek jest zacumowany w porcie Jokohama w Japonii. Minister zdrowia Katsunobu Kato przekazał, że wszyscy pasażerowie i członkowie załogi z 56 krajów mają pozostać na statku jeszcze przez dwa tygodnie.

W Chinach wykryto ponad 24,3 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 490 osób. Śmiertelnie niebezpiecznego wirusa wykryto także w 25 innych krajach.

Zobacz także: Zobacz także: Statek poddany kwarantannie. Wykryli koronawirusa na pokładzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić