Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

17-latek zaatakowany maczetą. Odcięli mu dłoń

31
Podziel się

W bójce, do której doszło w Skawinie (woj. małopolskie), rannych zostało dwóch nastolatków. Zostali brutalnie zaatakowani przez chuliganów.

17-latek zaatakowany maczetą. Odcięli mu dłoń
(Policja.pl)
bETYGmBh

*Podczas bójki jeden z mężczyzn wyciągnął maczetę. *Zaatakował 17-latka. Zadał mu ciosy w pośladek i nadgarstek. Były one na tyle mocne, ze nastolatek stracił lewą dłoń – podaje gazetakrakowska.pl.

*Ranny trafił do szpitala dziecięcego w Prokocimiu. *Stamtąd przetransportowano go helikopterem do poznańskiej kliniki. Od razu trafił na stół operacyjny. Podczas trwającej 9 godzin operacji lekarzom udało się przyszyć mu dłoń.

*O sprawności ręki decydować będą najbliższe dni. *Pacjent trafił do szpitala około pięciu godzin po utracie dłoni. W tym czasie kończyna była nieukrwiona, co doporowadziło do zatkania naczyń krwionośnych.

bETYGmBj

To częsta komplikacja, musieliśmy je ponownie udrożnić - powiedział Gazecie Krakowskiej chirurg Paweł Surdziel z Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w Poznaniu.

*Policjazatrzymała w tej sprawie 9 osób. *Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt dla dwóch podejrzanych. Usłyszeli zarzuty dokonania pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Nie znamy przyczyny ataku, prawdopodobnie było to zwykłe chuligaństwo - powiedział podinsp. Marek Korzonek z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

bETYGmBK
KOMENTARZE
(31)
darek
6 lat temu
Na pewno uchodźcy.
Spr
6 lat temu
Spoliczkujcie ciemnego to dowalą po 10 lat , nazwą rasistą i będzie w telewizji głośno przez cały rok
Artur
6 lat temu
Dostałem kiedyś nożem w plecy.Nóż zatrzymał się na łopatce, a szyjący mnie chirurg powiedział, że to mnie uratowało, bo kierunek rany wskazywał serce.Prokurator stwierdziła w sądzie, że to mała szkodliwość społeczna czynu i sprawca dostał zawiasy : 1 rok na 2 lata zawieszenia. Sprawiedliwość to taki wyraz w słowniku pod literą "s".
bETYGmBL
sędzina
6 lat temu
ZWYKŁE CHULIGAŃSTWO ???????? - MÓGŁ SIE WYKRWAWIĆ NA ŚMIERĆ, STRACIŁ RĘKĘ, TEN PROKURATOR I SĘDZIA CHYBA! WZIĘLI ŁAPÓWĘ !
Takmisiewydaj...
6 lat temu
Upierdo... komuś rękę i zarzut pobicia? Piękny kraj. Z automatu jak ktoś lata z maczetą po ulicy i atakuje ludzi usiłowanie zabójstwa.
Otaku
6 lat temu
Mam pytanie: JAKIM cudem dłoń przeżyła 5h BEZ krwi? Już po 2 godzinach powinna obumrzeć...
krakus
6 lat temu
Czy ktoś w końcu zrobi porządek w tym Krakowie. ? Piszecie o jednym zdarzeniu a maczety codziennie latają po osiedlach Krakowie to patologia jakaś ostanio jest .
jachu
6 lat temu
To jest bzdurna kwalifikacja prawna! Atak z maczetą to próba zabójstwa!
Tu i teraz
6 lat temu
DZIKI KRAJ...
Sceptyk
6 lat temu
Gdy czytam o takich przypadkach, to od razu przypomina mi się kodeks karny Hammurabiego. „Bogowie wezwali mnie, abym w kraju zaprowadził sprawiedliwość, bym wytracił złych i nikczemnych, tak by silny nie mógł krzywdzić słabego”. "Jeżeli obywatel wybił ząb obywatelowi równemu sobie, należy wybić jego ząb." Założę się, o każde pieniądze, że gdyby ten kodeks obowiązywał obecnie, przestępczość spadłaby przynajmniej o połowę. To co odróżnia ten zbiór praw od innych, to nieuchronność kary...
artur(L)
6 lat temu
w okolicach Krakowa maczeta jest częstym narzędziem zbrodni. jeszcez nie słyszałem, żeby w innej częsci Polski używano maczet. Nie wiem co o tym myśleć.
ja ja
6 lat temu
po pierwsze jakiego pobicia, to jest uszkodzenie ciała w stopniu znacznym! Po drugie policja zatrzyma a patologiczni sędziowie wypuszczą. W tym kraju należy najpierw zająć się patologią i bandyctwem w wymiarze sprawiedliwości i wśród polityków! A co do pospolitych bandziorów tylko wiele lat kamieniołomów przywróci w Polsce spokój i pozbycie się degeneratów społecznych.
ja
6 lat temu
to właśnie kibole i nacjonaliści kwiat narodu! a czepiają się imigrantów
bETYGmBD
1364
6 lat temu
Proponuje otworzyc na osiedlu Ogrody w Skawinie wiecej calodobowych sklepow z alkoholem bedzie bezpieczniej.......
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić