19-latek chciał użyć kangura do zamachu bombowego

13
Podziel się:

Australijski nastolatek chciał wypełnić kangura materiałami wybuchowymi i użyć go do zamachu na miejscowych policjantów. 19- letni Sevdet Besim miał powiedzieć internetowemu koledze: "Chciałbym zabić kilku policjantów" - podaje telegraph.co.uk.

(flickr.com, David Stanley)

*Kangur zamachowiec miał mieć na ładunkach namalowany symbol państwa islamskiego. * Plan australijskiego nastolatka był bardzo prosty. Zwierzę z materiałami wybuchowymi miał zostać wypuszczony w okolicach posterunku policji. Wtedy napastnicy zamierzali zdetonować ładunek. Prokuratura odnalazła rozmowy Besima z 14-letnim Brytyjczykiem, podczas których omawiali plan użycia kangura zamachowca.

Chciałbym zabić kilku policjantów. Zamierzałem ich dopaść i ściąć kilka głów hahahha - takie wiadomości według zeznań 14-letniego Brytyjczyka, miał mu wysłać Besim.

*Nastolatkowie w czasie swoich rozmów rozmawiali o dzikich stworzeniach i ich potencjalnym użyciu. * Podczas konwersacji Besim miał napisać, że kangurowi można zapakować materiały wybuchowe C4 do torby.

Besim był jednym z pięciu mężczyzn aresztowanych w kwietniu ubiegłego roku. Został oskarżony o udział w spisku, który miał na celu ścięcie głowy jednego z policjantów biorących udział w celebrowaniu Anzac Day. Brytyjski nastolatek przyznał się do podżegania do terroryzmu za granicą, za co sąd w Manchesterze skazał go na karę dożywotniego więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić