240 tys. Polaków do wojska. Start w poniedziałek

129

W poniedziałek rusza kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 29 kwietnia. Wojsko w ten sposób sprawdzi zdolność do służby wojskowej zwłaszcza osób urodzonych w 1997 roku.

240 tys. Polaków do wojska. Start w poniedziałek
(flickr.com, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland)

Kwalifikacja wojskowa obejmie mężczyzn urodzonych w 1997 roku, a także w latach 1992-96, jeśli nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej - podaje PAP. - Kwalifikacji podlegają też osoby urodzone w latach 1995-96, jeśli zostały wcześniej uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia.

*Nie upiecze się też kobietom. *Kwalifikacja obowiązuje te, które urodziły się w latach 1992-97 i mają kwalifikacje do czynnej służby. Dotyczy także kobiet, które w tym roku kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych albo na kierunkach psychologicznych. W kwalifikacji wezmą też udział osoby, które dobrowolnie zgłosiły się do służby. Wymagania to ukończone 18 lat.

*O czym należy pamiętać? *Na kwalifikację koniecznie trzeba wziąć ze sobą m.in. dowód potwierdzający tożsamość, zdjęcie bez nakrycia głowy (3 x 4 cm), dokumenty potwierdzające wykształcenie lub zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki. Za niestawienie się grozi grzywna lub ograniczenie wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić