aktualizacja 

3 dni łapania pokemonów. Tutaj dają za to 240 złotych

11

Cztery osoby mogą najeść się w restauracji, zarobić 240 zł i przez trzy dni z rzędu przez 8 godzin łapać w Opolu pokemony. Agencja interaktywna obiecuje też pokazać pracę "trenerów" w show na YouTube.

3 dni łapania pokemonów. Tutaj dają za to 240 złotych
(ABACAPRESS.COM / NEWSPIX.PL)

W Stanach Zjednoczonych wynajęcie "trenera pokemonów" to 20 dolarów (80 zł) za godzinę. Tyle kosztuje oddanie komuś loginu i hasła do aplikacji z nadzieją, że wyłapie, wyszkoli i wykluje rzesze nowych potworów w ultra popularnej grze Niantic. Na Allegro można kupić konta graczy za 35 zł (poziom 7) czy 150 zł (poziom 12). Można nawet za 8 zł wynając kogoś, kto przejdzie 5 kilometrów potrzebnych do wyklucia się pokemona. Jest też nowa okazja by zarobić.

Zawsze czułeś, że będzie Ci dane zostać najlepszym na świecie trenerem Pokemon? Jesteś pełnoletni i masz trochę czasu wolnego w dniach 21.07-23.07.2016? Chcesz zarobić prawdziwe pieniądze, które później możesz wymienić na Pokecoiny w grze? Aplikuj do pracy i pomóż nam złapać wszystkie 150 Pokemonów - można było przeczytać w ogłoszeniu.

*Podana jest stawka - 10 zł za godzinę netto na umowę zlecenie. *Czas pracy ustalił serwis bankier.pl. Między 21 a 23 lipca potrzeba rezerwować sobie czas od godz. 8 do godz. 16. W ramach pracy oferowanej przez opolską agencję Weegree jest obiad w lokalnej knajpie. Każdy z czterech chętnych dostanie smartfona z aplikacją Pokemon Go, "strój sportowy" oraz 200 modułów do czasowego wabienia pokemonów. Żeby kupić taką ich liczbę trzeba wydać w aplikacji ok. 900 zł. Do tego można wybrać sobie pokemona startowego ("Bulbasaur, Charmander, Squirtle, a nawet Pikachu").

Co dalej? Każdy z trenerów będzie chodził od jednego "pokestopa" (miejsca, gdzie można znaleźć rożne przydatne w grze przedmioty) do drugiego wabiąc do nich występujące w grze stworki. Czy uda się złapać wszystkie w ciągu 24 godzin? Efekty tej pracy mają być pokazane na YouTube - "Bez kanału". Prowadzący go ludzie od pół roku robią cykl "Poszukiwacze fortuny", na którego potrzeby kupują np. 1000 zdrapek, czy obstawiają 1000 zakładów w lotto. Zapewne chcą teraz sprawdzić, czy można zarobić też na darmowej grze, w której łapie się zwierzątka baraszkujące po rozszerzonej rzeczywistości Opola.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić