Marta Kwiatkowska| 
aktualizacja 

3 tysiące pijawek w śmietnikach pociągu z Kijowa. Ktoś próbował je przemycić do Polski

48

Odkrycia dokonali celnicy kontrolujący pociąg na przejściu granicznym w Dorohusku. W śmietnikach składu znaleźli 5 płóciennych worków, a w nich żywe pijawki lekarskie. To okazy wpisane na światową listę ginących gatunków CITES.

dav
dav (Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)

Na razie nie są znane personalia przemytnika. Jak poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, żaden z podróżujących na trasie Kijów-Warszawa pasażerów pociągu do przemytu się nie przyznał.

W związku z koniecznością zapewnienia pijawkom odpowiednich warunków do przeżycia, konieczne było natychmiastowe przewiezienie ich do ogrodu zoologicznego w Zamościu - podali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Właśnie do Zamościa trafia większość żywych zwierząt zatrzymywanych przez celników w województwie lubelskim i podkarpackim. Teraz zasoby zamojskiego ogrodu zostały wzbogacone o 3408 sztuk zagrożonych wyginięciem pijawek.

Dostarczaliśmy tam już m.in. raki, pająki ptaszniki, papugi i żółwie. Ogród ma też już w swoich zasobach bardzo duże ilości pochodzących z przemytu pijawek - dodała w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Spacerowały po torach. Dostarczyły maszyniście sporo śmiechu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić