5 powodów, dla których warto spiąć włosy na noc

5

Związane czy rozpuszczone? Dylemat każdego poranka staje się koszmarem na jawie. Często ze względu na wieczorną motywację, a raczej jej brak, zmęczenie i kompletne wyładowanie baterii. Pozwól, że uwolnię cię od tego dylematu.

Włosy
Włosy (Pixabay.com)

Spięte włosy powodują zamykanie się porów na skórze. Włosy są zdecydowanie mniej narażone na jakiekolwiek niedogodności, przygniecenia czy tarcie. Pozostając w jednej pozycji, włosy są gładkie i zbite. Przez to ich struktura jest bardziej "uspokojona".

*Kruche i łamliwe. * Rozpuszczone, świeżo umyte, jeszcze wilgotne - nigdy nie kładź się spać w takiej konfiguracji! Ilość otarć, przygnieceń i splątań włosów, jakie mogą przytrafić się w czasie siedmiogodzinnego snu, powodują zwiększoną łamliwość oraz kruchość włosów. Poza tym mokre włosy są dużo bardziej podatne na zniszczenia. Tak samo ma się rzecz z wycieraniem włosów w ręcznik po ich umyciu.

Satynowa poduszka pod głowę. Kołduny i puch, z jakimi budzisz się co rano, to nie wina rodzaju włosów, jakimi obdarzyła cię matka natura, tylko własne zaniedbanie, nieświadomość czy brak wiedzy! Aby raz na zawsze skończyć z koszmarem porannej deformacji, zmień poszewkę na poduszkę na jedwabną lub satynową, po której włosy bardziej niż trzeć, będą się ślizgać.

Upinaj luźno. Myśląc o nocnym upięciu, do głowy przychodzą mi maksymalnie luźno plecione warkocze lub kucyk związany gumką typu frotka. Ciasne wiązanie obciążające cebulki może powodować łamanie i wyrywanie włosów, nie wspominając już o porannym bólu głowy. Włosy zepnij luźno najlepiej fryzjerską żabką na czubku głowy.

Upięcie dopasowane do rodzaju włosa. Powinnaś dopasować upięcie do swojego typu włosa, zgodnie z jego właściwościami, by kolejnego dnia podkreślać atuty, a nie budzić się z totalną destrukcją na głowie. Osoby z kręconymi czy falowanymi włosami, o mniejszym czy większym splocie, powinny zdecydować się na warkocz w każdej postaci.

Najlepiej wypróbować różne sposoby plecenia: francuz, warkocz holenderski, kłos i wybrać ten, który rano pozostawia najatrakcyjniejszy wygląd. Włosom prostym zaleca się luźne wiązanie w wysoką kitę na czubku głowy, aby rano móc cieszyć się nadal ich nieskazitelną linią oraz zapobiegać odciśnięciu na wysokości gumki.

*Tytułowy zarzut brzmi dość naiwnie. *Faktycznie, krótkowłose osoby mogą śmiać się w twarz! Dla wszystkich długowłosych niedowiarków pozostaje ostatnia z metod, pozwalająca spać w rozpuszczonych włosach - unieruchomiona pozycja we śnie z włosami przerzuconymi za poduszkę czy łóżko.

Diabeł tkwi w szczegółach! Kupowane przez lata maseczki, odżywki i jedwabie może właśnie po tej jednej nocy, w spiętych włosach, będziesz mogła wyrzucić, a zaoszczędzone pieniądze odłożyć na wakacje podczas, których będziesz cieszyć się zdrowym wyglądem swoich włosów. Czy po dzisiejszej nocy na dobre zmienisz złe nawyki?

Autor: _**Natalia Gorzołka**_

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić