50 milionów za głowę prezydenta. Naraził się bandytom

10

Gdy Rodrigo Duerte został prezydentem Filipin, zachęcił obywateli do zabijania dilerów narkotykowych. Teraz mafiosi oferują za jego głowę 50 milionów peso.

50 milionów za głowę prezydenta. Naraził się bandytom
(Jes Aznar / Getty Images)

Tyle samo handlarze narkotyków oferują za zabicie nowego szefa policji. Komisarz Ronald "Bato" Dela Rosa pochwalił się tym na konferencji prasowej. Nie był specjalnie przejęty.

Właśnie podnieśli stawkę do 50 mln peso (4,1 mln zł). Tyle dają za prezydenta, tyle dają za mnie. Stawka była dotąd pięć razy niższa, ale nikt nas nie chciał tknąć. Więc ją podnieśli - powiedział.

Były szef policji w mieście Davao żartuje, że jest "za brzydki, by bać się śmierci". Podobnie jak prezydent elekt Duerte, Dela Rosa od dawna głosi ostrą walkę ze światem przestępczym. Filipiny od kilku lat notują olbrzymi wzrost przestępstw na tle narkotykowym. Duerte prowadził kampanię prezydencką wyłącznie na bazie obietnic, że rozprawi się z bandytami. Gdy wygrał wybory, powiedział, że będzie dawał medale tym obywatelom, którzy sami będą zabijać handlarzy narkotyków.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić