6 mld zł do wygrania. Kto zostanie szczęśliwcem?

13

W USA trwa złota gorączka. Każdy chce wygrać 1,5 mld dolarów na loterii Powerball czyli amerykańskim odpowiedniku Lotto. Czy ktoś zostanie miliarderem po losowaniu w środę wieczorem?

6 mld zł do wygrania. Kto zostanie szczęśliwcem?
(East News, Associated Press)

Po kupony ustawiają się kolejki graczy. Któryś z nich być może zostanie miliarderem. W loterii od kilku tygodni nikt nie wygrał, wiec nagroda się kumuluje.

1,5 mln dolarów to ponad 6 mld zł. Nawet w bogatych Stanach Zjednoczonych to niedościgniony rekord. Dla porównania w Polsce największa wygrana w Lotto wynosiła nieco ponad 35 mln zł. Rekord padł w sierpniu 2015 r. w Ziębicach. Szczęściarz z Ziębic musiałby wygrać 170 razy, aby dorównać amerykańskiemu rekordowi.

*Powerball jest niezwykle popularną grą w USA. * Aby wygrać, należy poprawnie wytypować 5 liczb z 59 (białe kule) i 1 z 35 (czerwone kule). Los kosztuje 1 dolara.

Gracz musi mieć ukończone 18 lat i nie musi być obywatelem Stanów Zjednoczonych. Jednak losy sprzedawane sa tylko na terytorium USA. Ci, którzy są poza granicami Stanów, mogą skorzystać z firm pośredniczących w transakcji przez internet. Jednak rzecznik loterii w Kalifornii Alex Traverso radzi nie korzystać z takich serwisów, ponieważ nie ma pewności, czy nie trafimy na oszustów. **

- Nie rekomendujemy takich serwisów i apelujemy o ostrożność – Traverso przestrzega przed korzystaniem z internetowych pośredników.

Loteria cieszy się jednak tak ogromnym powodzeniem za granicą, że serwery jednego z popularnych serwisów nie wytrzymały ruchu. TheLotter.com został zablokowany z powodu olbrzymiego zainteresowania obcokrajowców.

- Ktoś powinien mieć mieć aparat, aby zrobić mi zdjęcie i zobaczyć moją reakcję, jeśli w srodę nadal nie będzie zwycięzcy – opowiada o złotej gorączce Powerball Alex Traverso.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić