aktualizacja 

6 sposobów na przechytrzenie sąsiadów w kolejce

Dłużące się stanie w kolejce? Każdy z nas to przeżył. Są jednak naukowe sposoby na zaoszczędzenie czasu i bardzo łatwe przechytrzenie innych.

6 sposobów na przechytrzenie sąsiadów w kolejce
(flickr.com)

Wyobraźcie sobie, że właśnie kończycie zakupy i dziarsko zmierzacie do kasy. Waszym oczom ukazały się trzy długie kolejki - lewa, środkowa i prawa. Którą wybierzecie? W opublikowanej właśnie książce Davida Andrewsa _ "Dlaczego inne kolejki zawsze poruszają się szybciej?"_ (ang. Why Does The Other Line Always Move Faster?) znajdziecie proste odpowiedzi na to i wiele innych pytań. My zaś zdradzimy wam 6 bardzo ciekawych trików na zaoszczędzenie cennego czasu.

Porada nr 1

Sprawdź, kto stoi w tych trzech kolejkach. Jeśli znajdziesz taką, w której z przewagą mężczyzn ustaw się w niej. Panowie są bardziej niecierpliwi niż kobiety i o wiele częściej poddają się w takich sytuacjach, po prostu odchodząc z kolejki.

Porada nr 2

Wybierz lewą kolejkę. Większość ludzi jest praworęczna, więc instynktownie wybiera prawą stronę. Zazwyczaj też w lewej kolejce stoi mniej osób.

Porada nr 3

Nie idź do kasy ekspresowej (chyba, że akurat nikt przy niej nie stoi). To nie liczba produktów w koszyku determinuje czas czekania, a rzeczywista liczba klientów. Zwykle do tego typu kasy ustawia się o wiele więcej osób niż do ich tradycyjnych odpowiedników.

Porada nr 4

Jeśli to możliwe, ustaw się przy kasie, w której można płacić jedynie gotówką. Badania dowodzą, że ten sposób płatności jest o wiele szybszy niż płacenie kartą.

Porada nr 5

Jeśli teoria prawej ręki nie przekonała was do wyboru jednej z trzech kolejek, wówczas mamy dla was inne rozwiązanie. Zgodnie z konkluzjami zawartymi w książce, najgorzej jest wybrać kolejkę środkową. Ponoć akurat ta ma najmniejsze szanse, by być tą najszybszą.

Porada nr 6

Jeśli macie do wyboru kolejkę-serpentynę, wybierzcie ją. Jedna kolejka ciągnąca się do wielu kas może wygląda na nieskończenie długą, jednak doświadczenie podpowiada, że to właśnie jej tempo jest o wiele szybsze niż w przypadku prostych kolejek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić