Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

7-latka uratowała matkę. Pierwszej pomocy nauczyła się z internetu

8
Podziel się:

7-letnia dziewczynka z Wielkiej Brytanii została okrzyknięta bohaterką po tym, jak uratowała życie swojej mamy. Dziewczynka nauczyła się, jak wykonywać pierwszą pomoc, oglądając filmy na YouTube. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

7-latka uratowała matkę. Pierwszej pomocy nauczyła się z internetu
(SWNS/NEWSPIX.PL)

Jessica Kinder z powodu choroby nie poszła do szkoły. Oglądała świąteczny film „Grinch”, gdy zobaczyła, jak jej 32-letnia matka upadła na ziemię z powodu ataku.

Niewiele myśląc, dziewczynka oblała twarz kobiety wodą, próbując ją "obudzić". Gdy to nie przyniosło skutku, usiadła na niej i zaczęła wykonywać resuscytację.

7-latka sięgnęła także po telefon matki i zadzwoniła na pogotowie. 32-letnia Becky Green odzyskała przytomność, gdy na miejscu byli już ratownicy. Powiedzieli jej, że córka uratowała jej życie.

Zobacz także: Zasypują polskie lasy. Pierwsza pomoc w razie zatrucia

Kobieta została przewieziona do szpitala w Preston w Wielkiej Brytanii. Tam zdiagnozowano u niej padaczkę. 32-latka była zdumiona, że jej córka wiedziała co robić.

Kiedy zdałam sobie sprawę z tego, co się stało, zapytałam ją: „Skąd wiedziałaś, co robić?" Powiedziała mi: „Widziałam, jak ktoś to robi na YouTube”. Nie mogłam w to uwierzyć. Lubi oglądać filmy, ale nie miałam pojęcia, że obejrzała film o resuscytacji. Moja mała dziewczynka usiadła na mnie rozkrokiem, aby wykonać resuscytację, ponieważ myślała, że umieram. Wiedziała, że musi położyć na mnie cały swój ciężar z filmów z YouTube - powiedziała Becky Green.

Gdyby nie wiedziała, co robić i nie działała tak szybko, kto wie, co mogło się stać? Jestem z niej taka dumna - nie mogę uwierzyć, jak bohatersko się zachowała. To musiało być dla niej tak stresujące, ale próbowała mnie uratować. Dla 7-latki jest to niesamowite. Jest moją bohaterką - dodała.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(8)
Adrian
2 lata temu
Dlatego właśnie prowadzę kanał na youtube o pierwszej pomocy. Zapraszam Adrian Zadorecki pierwsza pomoc youtube
Adrian
2 lata temu
Własnie dlatego nagrywam na Youtuba takie filmy o pierwszej pomocy zapraszam Adrian Zadorecki pierwsza pomoc kanał Youtube
szczur
2 lata temu
Padaczka sama w sobie nie jest stanem zagrożenia życia! Polewając ją wodą mogła doprowadzić do zakrztuszenia, a to już mogło być tragiczne. Nie ma bata żeby siedmioletnie dziecko prawidłowo miało uciskać klatkę piersiową osoby dorosłej. Naciągany cały ten artykuł. Największy szacunek dla dziecka, że potrafiło wezwać służby ratunkowe i tylko za to.
Kaja
2 lata temu
"Ominęła szkołę" w tytule czyli "nie poszła do szkoły" w treści. Co to za tytuł ?
pola
2 lata temu
Dobrze, że jej nie utopiła tą szklanką wody przy padaczce... tak duże dziecko powinno wiedzieć na co matka choruje i co powinna robić.
Grinch
2 lata temu
Resuscytacja przy ataku padaczki?! Nie powielajcie błędnych informacji!
ram77
2 lata temu
trochę to naciągane, ale chyba w tym artykule chodzi o to, dziecko wiedziało przynajmniej co robić. Resuscytacja nie jest potrzebna przy ataku padaczki a 7 letnia dziewczynka nie ma tyle siły, żeby dokonać prawidłowego RKO. Niemniej sam fakt, że działała a nie siedziała płacząc jest godny pochwały. U nas też coraz więcej młodzieży ma już taką wiedzę i to jest super. Jestem operatorem 112, stykam się z tym na każdym dyżurze. Więcej młodzieży potrafi przeprowadzić RKO niż dorosłych w ogóle by chciało.
Ja
2 lata temu
Nie prawda. Jestem ratownikiem medycznym i 7 letnie dziecko nie mialoby sily zeby prawidlowo ucisnac klatke piersiowa. W dodatku klatke uciska sie 30: 2 i tak powinno sie robic az do przyjazdu karetki. My ratownicy musimy sie zmieniac bo sie meczymy a co dopiero taka 7latka.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić