7 powodów, dla których Planner Szafy pokochasz jak przyjaciółkę

4

Nie wyobrażamy już sobie życia bez organizera dnia, rocznego kalendarza czy ślubnego plannera, które właściwie potrafią ułożyć minuta po minucie plany oraz ważne wydarzenia. Przyszedł czas, by i naszą szafą ktoś się w końcu zajął! Planner Szafy powstał, by uwolnić każdego od dręczących o poranku myśli nt. idealnego stroju. Czy hasło "Od dziś tylko sprawdzone i wygodne zestawy" faktycznie jest realizowane?

7 powodów, dla których Planner Szafy pokochasz jak przyjaciółkę
(Pixabay.com)

Pozwól zdefiniować styl. To jedna z jego głównych zasad: definiować i selekcjonować te elementy garderoby, w których czujesz się najlepszą wersją siebie. Planner edukuje, by nie koncentrować się na stylach znanych światu mody (styl grunge, boho, rock, galmour) i nie wybierać tylko jednego z nich! Obrany styl często jest kwestią aktualnie panującego trendu. To, co teraz jest modne, czym planujesz uzupełnić całą swoją szafę, sprawić może, że już w kolejnym sezonie rozpaczliwie będziesz się wszystkiego pozbywać.

Papierowe narzędzie do planowania szafy. Brzmi absurdalnie? To czytaj dalej! To cały sztab ludzi, którzy każdego ranka będą czuwali nad wyglądem, prezencją i stylem, dream team ukryty na kartach papieru. Książkowy planner zadaje pytania, a twoje odpowiedzi zaczynają w końcu budować spójny styl oparty na analizie kolorystyczne oraz sylwetki. Jedno popołudnie wypełniania, by podczas reszty poranków w roku móc cieszyć się powierzoną mu tajemnicą.

Planner jest cierpliwy. Tak jak w przypadku stylu, tak wypełniając planner szafy, do pewnych tematów będziesz musiała dojrzeć. Więc nie śpiesz się i nie narzucaj sobie ram czasowych podczas jego wypełniania. To forma zabawy, w którą zagrać możesz, jak będziesz miała nastrój i poczujesz potrzebę.

Wiedza o sprawdzonych i wygodnych zestawach zostanie na dłużej. Dzięki namacalnej formie plannera przetestowane zestawy będą mogły służyć o wiele dłużej. Wystarczy, że wpiszesz je we właściwą rubrykę, a w głowie zatrzymasz samopoczucie towarzyszące temu strojowi. Sprawdzone i wygodne zestawy są tworzone w oparciu o własne preferencje, odczucia oraz upodobania. To nie schemat, według którego od dziś masz postępować w myśl zasady "w tym będzie ci najlepiej". Tworzysz własny wzór stylu i klasy, w oparciu o pewne wskazówki.

Wypełniasz i odkładasz. Na pół roku, a nawet dłużej! Cyklicznie możesz powracać do wpisanych informacji, bo tak jak życie, styl ma prawo ewoluować. Nawet powinien! Gdy tylko poczujesz, że coś zmieniło twoje preferencje, a szafa przestała współpracować, zajrzyj do niego ponownie i zweryfikuj zapisane cechy stylu. Śmiało skreślaj i dopisuj nowe. Pamiętaj jednak, że zapiski z plannera szafy to baza, dlatego unikaj wpisywania sezonowych trendów, które wraz z jego końcem przeminą.

Najszczersza z przyjaciółek. Perfekcyjnie nauczyliśmy się korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest planner. Wręcz pokochaliśmy go za kawał pracy, jaki za nas wykonuje, porządkując dzień i ustalając priorytety. Niejednokrotnie bez niego nie wyobrażamy sobie już życia. Spokojnie może zastępować naszą prawą rękę czy asystentkę. Ta papierowa przyjaciółka utwierdzi lub zdementuje każdą wątpliwość dotyczącą stroju. W dodatku możesz mieć ją zawsze pod ręką. Jesteś gotowa na nową przyjaźń?

Autor: Natalia Gorzołka

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić