o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

72 godziny dramatu turystki. Sprytny pomysł uratował jej życie

46
Podziel się

55-latka była poszukiwana przez 3 dni. Kobieta odłączyła się od grupy przyjaciół na kempingu, a następnie zgubiła w buszu. Zdesperowana turystka postanowiła wyryć na piasku wielki napis SOS i to był strzał w dziesiątkę. Debora Pilgrim została odnaleziona.

72 godziny dramatu turystki. Sprytny pomysł uratował jej życie
(South Australian Police/AFP)
bDUyJiiJ

Australijka poszła tylko na spacer. Kobieta przebywająca z przyjaciółmi na biwaku w pobliżu miasta Sedan postanowiła, że po wspólnej zabawie uda się na przechadzkę po okolicy. Nagle turystka zdała sobie sprawę, że się zgubiła i nie wie, jak wrócić do obozowiska.

Próbowałam trzymać się daleko od słońca. Wiedziałam, że to moje zadanie, żeby wyjść z tego cało. Mówiłam sobie: ktoś pomyśli, że zostałam porwana lub coś podobnego, bo to, co się stało, nie było do mnie podobne – mówiła Debory Pilgrim, kiedy już ją odnaleziono.

Zaginiona kobieta nie poddała się. Podczas błąkania się po buszu, 55-latka natrafiła na opuszczoną posesję, gdzie zobaczyła kamerę monitoringu. Natychmiast wpadła na pomysł, że ktoś może ją przez nią zobaczyć. Napisała więc przed nią znak SOS.

bDUyJiiL

Po prostu wiedziałam, że moim obowiązkiem jest pozostać przy życiu. Przez cały czas byłam zdrętwiała - nie czułam się głodna, po prostu byłam przerażona – dodała Australijka.

Zobacz też: Poszukiwania zaginionej 15-letniej Wiktorii

Służby ratownicze odnalazły ją po 3 dniach. Akcja prowadzona była przy użyciu dronów, helikopterów i wolontariuszy, którzy pomagali przy poszukiwaniach. Na ślad kobiety natrafił jednak dopiero Neil Marriott, emerytowany policjant. To do niego należała posesja, na której poszukiwana turystka wyryła napis SOS - donosi BBC.

bDUyJiiR

Na ziemi napisano znak SOS, którego jak sprawdzałem, nie było przedwczoraj. Więc połączyłem fakty i zadzwoniłem na policję. Znaleźli napis, a później również bluzę z kapturem, która oczywiście należała do tej kobiety – powiedział Neil Marriott w rozmowie z Australian Broadcasting Corporation.

Kobieta była niesamowicie szczęśliwa. Policja znalazła Australijkę około 6 km od miejsca zaginięcia. W opuszczonym budynku miała dostęp do czystej wody.

Od tego dnia będę chodzić tylko po mojej okolicy. Nigdy więcej takich pielgrzymek – obiecała Debora Pilgrim.

bDUyJiiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUyJijm
KOMENTARZE
(46)
Moskito
2 lata temu
Moja żona jest bardzo dzielna w galerii handlowej ,ale w lesie nie jest już taka pewna a jak już jest wiecej niż 4 drzewa to traci zupełnie orientację
pedolot
2 lata temu
6 kilometrów od miejsca zaginięcia. 3 dni. Tam jest maks 20km w dowolnym kierunku do drogi. Ludzie, którzy nie potrafią ogarnąć kierunków świata i elementarnych punktów orientacyjnych powinni siedzieć w domu a nie jeździć na takie "niebezpieczne" biwaki.
obserwator
2 lata temu
"wyryła na piasku" - przecież ona to patykiem napisała
bDUyJijn
Stary
2 lata temu
Dzisiaj dzieci nie wiedzą nawet co to jest S.O.S. i jak wezwać pomocy nie mając smartfona.
pedro
2 lata temu
Skoro znalazła posesję z kamerą, to jaki miała problem z przeżyciem? Rozwala byle czym okno lub drzwi i i ma bezpieczne schronienie, prawdopodobnie żywność i być może jakiś środek łączności...
Najnowsze komentarze (46)
lodzianin
2 lata temu
a co powiecieo argetynczyku, ktory sie zgubil na wyspie sobieszewskiej i wzywal pomocy !!
ściam jak zwy...
2 lata temu
ładny busz z ścieżkami ogrodzonymi kamieniami i napisała na drodze napis patykiem
Endi
2 lata temu
Alle sensacja - kolejne bzdury - busz , opuszczony dom z wodą czystą ...i pewnie drogi z tego domu nie było dojadoej ? ALE gŁuPoty !
Gt
2 lata temu
Ale sprytna przecież to prawnuczka zbrodniarzy tam zesłanych
grygli
2 lata temu
hmm. nie powinno sie ingerowac w przyrode to jest selekcja naturalna
4rfghjko
2 lata temu
Taka GŁUPIA że aż mądra ? Jednak głupia moim zdaniem
gajowy
2 lata temu
policja tak samo zdolna jak nasza /miesiac szukali drwala w lesie i znalazł go... obywatel a nie te odermy od konopii. "Po prostu wiedziałam, że moim obowiązkiem jest pozostać przy życiu". Ichnia tokarczykowa, a
mario1994.94
2 lata temu
W trzy dni.. to bym znalazł wysoki punkt z którego mógłbym znaleźć kierunek do cywilizacji. I tyle. A poza tym to powerbank i komórka przed pójściem dalej niż zwykle
bDUyJijf
S.
2 lata temu
Będzie teraz pamiętać, czym może się skończyć wspólna zabawa z przyjaciółmi? Ta historia, to grubymi nićmi szyta?
Jont
2 lata temu
Dramat polegał na tym że chciała wzbudzić zainteresowanie ale dramatu nie było.
Nick
2 lata temu
Nasz rodak, nomen-omen Szydło, też okazał się wyjątkowo sprytny. Spalił na Bałkanach kilkaset hektrów lasu, no i go znaleźli. Teraz z pomocą przyszedł Duda w ramach "Duda-pomoc" i go ułaskawił.
Mik
2 lata temu
Nadaję się do PiSu jak chodzi tak dzielnie w kółko i zpowrotem.
Stary
2 lata temu
Dzisiaj dzieci nie wiedzą nawet co to jest S.O.S. i jak wezwać pomocy nie mając smartfona.
456
2 lata temu
A mogła podpalić busz, jak prawdziwy katolik.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić