Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

9-letnia Hania po przeszczepie pokonała koronawirusa

1

W dobie pandemii koronawirusa trudno o pozytywne informacje. Czasami jednak pojawiają się takie wieści, które potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Do radosnych wiadomości zaliczyć można tę, która mówi, że 9-letnia Hania po przeszczepie szpiku rozprawiła się z koronawirusem.

Pozytywne wieści z Wrocławia. 9-letnia Hania pokonała koronawirusa
Pozytywne wieści z Wrocławia. 9-letnia Hania pokonała koronawirusa (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

9-letnia Hania jest pacjentką kliniki hematologii dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Dziewczynka cierpi na białaczkę i niedawno przeszła przeszczep szpiku. Teraz dotarły do nas pozytywne informacje, że pokonała koronawirusa. Te wieści zostały potwierdzone przez Monikę Kowalską, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. - Mała Hania już dwukrotnie miała ujemny wynik testu na koronawirusa - powiedziała przedstawicielka placówki, której słowa cytuje PAP w serwisie poświęconym SARS-CoV-2.

Bardzo dobrze też reaguje na leczenie onkologiczne, przyjął się przeszczep szpiku, który był u niej wykonany - dodała.

Zobacz także: Koronawirus. Włodzimierz Czarzasty chwali Łukasza Szumowskiego. I po chwili wbija szpilę

Tę radosną wiadomość przekazał też profesor Krzysztof Kałwak z wrocławskiej placówki. "Nasza słodka mała pacjentka odnowiona po przeszczepie i na dodatek już po dwóch ujemnych badaniach w kierunku SARS-CoV2!" - napisał na Facebooku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Hania bardzo szybko rozprawiła się z koronawirusem

9-latka wykazała się charakterem. Infekcja nie trwała u niej tygodniami. Hania pokonała koronawirusa bardzo szybko. Dlaczego?

Tego nie wiemy. Dzieci tak chorują. Być może szpik kostny po przeszczepie zaczął funkcjonować i zwalczył wirusa. Za mało jest doświadczeń z takimi pacjentami - powiedziała szefowa wrocławskiej kliniki prof. Alicja Chybicka, cytowana przez gazetawroclawska.pl. Dodajmy, że placówka o opisywanym zakażeniu koronawirusem poinformowała 3 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić