A ty wiesz jaki to kolor? Ta koszula to nowy hit sieci

6

Nowa kolorystyczna zagadka dotyczy flanelowej koszuli, która mieni się w kolorach stroboskopowego światła. Trudno jest zdecydować, czy naprawdę jest ona niebiesko-zielona, czerwono-zielona, czerwono-czarna, czy po prostu niebieska.

A ty wiesz jaki to kolor? Ta koszula to nowy hit sieci
(Youtube.com, ToTouchAnEmu)

Koszulowy spór przypomina ten, dotyczący sukienki z 2015 roku. Wtedy również chodziło o złudzenie z powodu oświetlenia, ale analizowano tylko jedno zdjęcie. Teraz sytuacja jest dużo bardziej dynamiczna.

Mnóstwo osób chce wiedzieć, jakiego naprawdę koloru jest flanela. Na Twitterze pojawiło się wiele komentarzy użytkowników, którzy nie tylko typują, ale też błagają, aby "ktoś im to naukowo wyjaśnił".

Jakie są oryginalne kolory koszuli i jak to działa? - spytała na Twittterze zniecierpliwiona Phangirl17.

I znowu ta sukienka! To się nigdy nie skończy - napisał Randomimgurian.

Byłem na początku w 90% pewny, że koszula jest zielona, ale potem przez kilka minut oglądałem film w kółko i teraz jestem na 100% pewny, że dostałem udaru - żartuje Skyyeverlast.

Oglądanie tego wideo wywołuje fizyczny ból - dodała Marlenawatches.

Jak to bywa w takich sytuacjach, szybko pojawiły się też głosy internetowych specjalistów. Jeden z nich, cytowany przez "Huffington Post", postanowił na poważnie podejść do sprawy, tłumacząc uzyskany na filmiku efekt.

Błyskające światło działa jak filtr, który sprawia, że nasze oko nie jest w stanie w niektórych momentach dostrzec danego koloru. Na przykład w czerwonym świetle, od zielonego koloru nic się nie odbija i wygląda jak czarny. Prawdopodobnie koszula jest więc niebiesko-zielona w czerwone wzory - napisał na Twitterze vic6011.

*Na razie nie wiadomo jednak, jaka jest prawda. *Prawdziwy kolor koszuli pozostaje zagadką.

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić