aktualizacja 

Akcja niemieckich antyterrorystów przy granicy z Polską

13
Podziel się:

W Eisenhuettenstadt nad Odrą antyterroryści zatrzymali 27-latka, który rzekomo planował zamach podczas miejskiego festynu.

Eisenhuettenstadt
Eisenhuettenstadt (PAP/EPA, PATRICK PLEUL)

Pierwsze doniesienia mówiły materiałach wybuchowych w mieszkaniu mężczyzny. Według niemieckich mediów zatrzymany był zwolennikiem radykalnych islamistów i z tego powodu chciał przeprowadzić atak. Informacje te potwierdził Dietmar Woidke, premier landu Brandenburgia - donosi Deutsche Welle

Później jednak służby zaprzeczyły tym doniesieniom. Władze ogłosiły, że wcześniejsze podejrzenia policji nie potwierdziły się, a w mieszkaniu 27-latka nie znaleziono żadnych niebezpiecznych substancji. Specjalnie wyszkolone psy natrafiły jedynie na śladowe ilości prochu pozostałego po sylwestrowych fajerwerkach.

Festyn w Eisenhuettenstadt ma odbyć się w dniach 26 - 28 sierpnia. Wszystko wskazuje na to, że incydent nie wpłynie na przebieg imprezy. W mieście znajduje się największy w Brandenburgii ośrodek dla uchodźców, do którego przybysze trafiają zaraz po zarejestrowaniu w bazie osób ubiegających się o azyl.

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić