Beata Kruk| 
aktualizacja 

Akcja przeciwko "polskim obozom śmierci"

20

Niebawem z Wrocławia wyruszy mobilny, podświetlany billboard z napisem "Death camps were nazi German" ("Obozy śmierci zbudowali niemieccy naziści"). Wyjedzie na ulice m.in. Bonn, Brukseli i Londynu.

Akcja przeciwko "polskim obozom śmierci"
(Facebook.com, German Death Camps)

Najpierw billboard stanie w Wiesbaden pod siedzibą niemieckiej telewizji ZDF. Organizator inicjatywy Fundacja Tradycji Miast i Wsi wymierzyła akcję przeciwko niemieckiej stacji telewizyjnej, po tym, jak na jej antenie użyto określenia „polskie obozy śmierci”. W 2015 r. były więzień obozu Auschwitz-Birkenau Karol Tendera pozwał za to nadawcę i wygrał proces.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Polskim internautom nie wystarczył wyrok nakazujący przeprosiny więźnia. Teraz zasypują media społecznościowe wpisami na temat niemieckich obozów koncentracyjnych. Osoby zamieszczające podobne posty na profilu ZDF są natychmiast blokowane. Za akcją stoi portal Żelazna logika.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ruchomy plakat to pokłosie internetowego przedsięwzięcia #GermanDeathCamps. To inicjatywa przeciwko zakłamywaniu historii. Akcja zainicjowana została na portalu Wykop.pl w czerwcu 2015 roku. To tam narodziła się koncepcja działania. To również społeczność portalu wybrała projekt graficzny, który został wykorzystany na plakatach, ulotkach i billboardach.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić