Akcja rodem z "Ojca Mateusza". Księża ujęli pijanego złodzieja

Księża z parafii w Czarnem w powiecie człuchowskim popisali się bohaterskim czynem. W środku nocy ujęli pijanego złodzieja, który wcześniej ukradł motorower.

Obraz
Źródło zdjęć: © Forum | Robert Palka

Pomorscy policjanci pierwszy raz dostali takie wezwanie. Tuż po północy usłyszeli, że ktoś - pod wpływem alkoholu - wtargnął motorowerem na teren parafii w Czarnem. Zawiadomienie złożyli dwaj duchowni, którzy chwilę wcześniej ujęli sprawcę na gorącym uczynku.

Noc spędził na komisariacie. Gdy wytrzeźwieje, zostaną przedstawione mu zarzuty. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Najprawdopodobniej usłyszy też zarzut kradzieży motoroweru - powiedziała w rozmowie z RMF24 podkomisarz Alicja Ceitel z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie.

Złodziej ma 20 lat i pochodzi z okolic Człuchowa. Podczas zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kradzież motoroweru grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Wybrane dla Ciebie