aktualizacja 

Akcja w Genewie. Dopadli Syryjczyków z bombami

Poważne zarzuty dla dwóch mężczyzn. Szwajcarzy twierdzą, że Syryjczycy produkowali i przechowywali materiały wybuchowe.

Akcja w Genewie. Dopadli Syryjczyków z bombami
(AFP/Eastnews)

W weekend odbywa się w Genewie duża impreza uliczna. Jej uczestnicy mogli stać się celem ataku islamskich terrorystów, o których zatrzymaniu poinformował media prokurator generalny. Mężczyźni zostali pojmani na drodze między Thonon a Cologny, miastami w genewskim kantonie.

Droga w miejscu akcji zamknięta była dla ruchu przez wiele godzin. Mężczyźni, którzy mogą mieć związki z Państwem Islamskim, usłyszeli zarzuty dotyczące produkcji, ukrywania i transportu materiałów wybuchowych. Wcześniej pojawiła się informacja, że w ich posiadaniu był toksyczny gaz.

Tak, były materiały wybuchowe. Nie, nie było gazu. Ci dwaj mężczyźni właśnie przyjechali do do Genewy. Już wkrótce można spodziewać się kolejnych zatrzymań i zwiększonej kontroli na francusko-szwajcarskiej granicy - powiedział na konferencji prasowej prokurator Olivier Jorno.

W ostatnim tygodniu policja opublikowała zdjęcia czterech członków ISIS. O tym, że przebywają w Szwajcarii poinformować miał wywiad Stanów Zjednoczonych. W konsekwencji, w kantonie Genewa podwyższono poziom zagrożenia terrorystycznego, do trzeciego stopnia w pięciostopniowej skali.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić