o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Aktor zapowiada kontynuacje filmu o męce Jezusa. "Wcielę się w największego superbohatera w dziejach"

28
Podziel się

Jim Caveziel, który wcielił się w rolę Jezusa, w filmie Mela Gibsona "Pasja" z 2004 roku, zapowiada kontynuację obrazu. Aktor mówi o "największym filmie w dziejach" i zdradza kilka szczegółów na jego temat.

Aktor zapowiada kontynuacje filmu o męce Jezusa. "Wcielę się w największego superbohatera w dziejach"
(East News, Collection Christophel)
bDKjqCOd

W rozmowie ze stacją Fox News, aktor Jim Caviezel, który w obrazie Mela Gibsona wcielał się w Jezusa Chrystusa, zapowiedział, że na ekrany wejdzie druga część filmu. Będzie ona opowiadać o zmartwychwstaniu i tym, co, według Biblii, zaszło po nim.

Dziennikarze zapytali go na jakim etapie jest druga część filmu o męce Chrystusa, o której stworzeniu Mel Gibson mówi od wielu lat. Caviezel nie tylko potwierdził, że film faktycznie powstaje, ale i podał kilka szczegółów nowego projektu.

Film ma być zatytułowany "Pasja: Zmartwychwstanie" i opowiadać o wydarzeniach, które miały miejsce w ciągu 40 dni od jego zmartwychwstania do wniebowstąpienia. Będzie to bezpośrednie nawiązanie do końcowych scen pierwszej części, gdzie pokazane jest ujęcie pustego Grobu Pańskiego.

bDKjqCOf

Caviezel oznajmił też, że w rolę Maryi ponownie wcieli się Maia Morgenstern.

Prace nad kontynuacją filmu idą pełną parą. Nie zdradzę szczegółów, ale zapewniam : to będzie arcydzieło. Największy film w dziejach - mówił Caviezel - Teraz robi się tylko filmy Marvela. Zobaczycie Supermana, ale nie zobaczycie Jezusa... To dla mnie przymus, muszę zagrać największego superbohatera w dziejach.

Zobacz także: 21 mostów - polski zwiastun

bDKjqCOl

Pasja Mela Gibsona

Nakręcona w 2004 roku "Pasja" była bardzo głośnym filmem. Męka Chrystusa została w niej oddana z całą brutalnością, co u niektórych budziło oburzenie. W kilku krajach, z filmu wycięto najbardziej drastyczne sceny. Krytycy filmowi zarzucali również Gibsonowi, że "epatuje sadyzmem".

Reżyser bronił się, że jego celem było jak najbardziej wierne przedstawienie realiów, w których miało miejsce ukrzyżowanie Jezusa. Dlatego też np. wszystkie dialogi odbywały się w historycznych językach - aramejskim, hebrajskim oraz po łacinie. Twierdził również, że brutalność ma pokazać ludziom jak wiele wycierpiał Chrystus w imię odkupienia ludzkości.

Film był głośny również w powodu bardzo religijnej atmosfery panującej na planie. Zarówno Mel Gibson, jak i Jim Caviezel deklarują się jako osoby bardzo wierzące. Codziennie przed zdjęciami odbywała się msza, mówiono nawet o przypadkach nawróceń wśród ekipy filmowej.

bDKjqCOm

Data premiery drugiej części nie jest jeszcze znana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDKjqCOG
KOMENTARZE
(28)
brawo
11 miesięcy temu
super uwielbiam filmy mela gibsona
czloax
11 miesięcy temu
Jeden z nielicznych w Hollywood starających się nas obudzić. Większość serwuje wyssane z palca bzdety usypiające postrzeganie rzeczywistości.
Justyna
11 miesięcy temu
GENIALNY film, który pozostawia w zadumie. Mel Gibson pokazał prawdę, a Jim jako Jezus Chrystus fenomenalny. Obsada aktorska dobrana idealnie. Czekam na drugą część. Mam nadzieję, że ludzie się opamiętają i nie będą bawić się w boga. Więcej pokory. Ważne aby BYĆ a nie MIEĆ.
bDKjqCOH
True
11 miesięcy temu
Jeden z Nielicznych w Hollywood i we świecie filmowym, który pokazuje problem pedofilii i walczy z pedofilią w "tym pół-światku”!!!
Dziękuję.
11 miesięcy temu
Mel Gibson nie oddał wszystkiego, Jezus na Krzyżu był nagi, nagi był również podczas chłosty. Czy pokazał sadyzm, a nie prawdę - odpowiedź jest prosta - wystarczy spojrzeć na całun turyński. Jestem wdzięczny Gibsonowi za Pasję, i od lat czekam na kontynuację, zwłaszcza również moich ulubionych Dziejów Apostolskich i narodzin Kościoła.
Najnowsze komentarze (28)
Lea
8 miesięcy temu
Szkoda, ze Maryji nie zagra Rachel Weisz.
Lila
11 miesięcy temu
Film ten został oparty o wizje mistyczki i stygmatyczki bl Katarzyny Emmerich, są spisane w książce, która jest dostępna. Wszystkie szczegóły się zgadzają. Wiele jest ciekawych faktów nie opisanych w Ewangelii. Film Pasja to wspaniale rekolekcje, wspaniały film.
Zstep
11 miesięcy temu
Widziałem "Pasję" w kinie. Byłem wstrząśnięty, ale taki był cel filmu. Męka Chrystusa była w rzeczywistości taka lub gorsza niż na filmie. Protestowały głównie środowiska żydowskie, ze zrozumiałych względów. Mistrzostwo Gibsona zapowiada ciekawą kontynuację, trudnego dla niektórych tematu. Już można się cieszyć nt. zapowiadanej premiery. Oczywiście będą kolejne niewybredne ataki na reżysera.
pawel
11 miesięcy temu
nie radzę … spacer po wodzie nie wyjdzie i z nakarmieniem tłumu kilkoma chlebami i rybkami będzie problem +++
buru buru
11 miesięcy temu
Mel Gibson jest po prostu nie możliwy w swojej wyobraźni. Z czego ten facet czerpie siły do tworzenia ??? bo z pewnością nie z alkoholu albo narkotyków jak większość wielkich twórców. Z pewnością czyta na bieżąco biblię - źródło wszelkiej wiedzy - natchnionej.
Suberbohater
11 miesięcy temu
niechlujstwo dziennikarskie tego portalu bije wszelkie rekordy.
!!!!!!!!!!
11 miesięcy temu
Jim Caviezel a nie "Caveziel" amatorszczyzna
mjfhf
11 miesięcy temu
Uwielbiam Gibsona, ale jego filmy są straszne
bDKjqCOz
alek88
11 miesięcy temu
Są filmy które wstrząsają człowiekiem po których człowiek się zastanawia jacy jesteśmy dla innych naprawdę.Drugim tak genialnym filmem był Lokator Polańskiego oczywiście czekam na drugą część i doceniam ten film jako arcydzieło Melli Gipsona
Pobóg
11 miesięcy temu
Super i dzięki Bogu
Fan - Atyk
11 miesięcy temu
Aktor zapomina, że od pierwszej części minęło 16 lat. Jezus zmartwychwstał mając 33 lata. Charakteryzacje wsteczne raczej się nie udają.
Wiewiór
11 miesięcy temu
Nacja Ydków będzie kontestować Pasję. U nich "Ukrzyżuj Go"jest aktualne do dziś
Jozef M.
11 miesięcy temu
"Dobry" film musi być o dobrych Żydach i złych nazistach najlepiej Polakach
Chuck logan
11 miesięcy temu
Bardzo cenie Caviezel'a. Czekam z niecierpliwoscią.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić