aktualizacja 

Alarm bombowy w Brukseli

12

Przechodnie zaalarmowali policję po tym, jak w okolicy placu de la Monnaie dostrzegli mężczyznę z podejrzanym pakunkiem. Według świadków podejrzany miał na sobie płaszcz, spod którego wystawały kable.

Alarm bombowy w Brukseli
(Twitter, @DailymichaelBE)

Mężczyznę otoczyła policja. Po kilku godzinach od zdarzenia policjanci podali, że podejrzany to student, który badał poziom radioaktywności w mieście.

Jeśli ktoś ma czarny, zimowy płaszcz w lecie, przy tak wysokich temperaturach, to siłą rzeczy wzbudza podejrzenia - powiedział rzecznik policji Christian De Coninck w rozmowie z BBC.

W Belgii jest teraz 30 stopni Celsjusza. De Coninck powiedział, że reakcja ludzi na widok człowieka w zimowym płaszczu z wystającymi kablami była wzorowa. Służby ewakuowały okolicę placu de la Monnaie. Zamknięte dla ruchu są pobliskie ulice, a także sklepy i restauracje.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Belgowie przygotowują się do obchodów święta narodowego. Chcąc uniknąć podobnej tragedii do tej, która wydarzyła się w trakcie Święta Wyzwolenia Bastylii we francuskiej Nicei. Wszystkie służby bezpieczeństwa postawione sa w stan najwyższej gotowości.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić