aktualizacja 

Alarm bombowy w ministerstwach!

Policja wciąż przeszukuje budynki zagrożonych obiektów rządowych.

Alarm bombowy w ministerstwach!
(WP.PL)

Do Ministerstwa Gospodarki trafił anonimowy mail z pogróżkami. Zawierał informację o rzekomo planowanej eksplozji ładunków wybuchowych o godzinie 13.00. Anonim miał się kończyć słowami "Niech żyje demokracja". Informacja trafiła do mediów za sprawą Cezarego Gmyza, dziennikarza Telewizji Republika oraz tygodnika „Do Rzeczy". Gmyz poinformował o pogróżkach na swoim profilu na Twitterze.

Początkowo alarm dotyczył trzech ministerstw. Wkrótce jednak pojawiła się informacja, że policja sprawdza budynki ośmiu resortów. Według Gmyza, pogróżki wpłynęły również do Prokuratury rejonowej w Olkuszu. Informację o alarmie opublikował za pośrednictwem Twittera również poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Oświadczenie w sprawie anonimowych gróźb wydała już Komenda Stołeczna Policji:

Na chwilę obecną nie ma żadnych wiarygodnych informacji wskazujących na istnienie realnego zagrożenia. Anonimowa informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego została przesłana na skrzynki mailowe kilku ministerstw w Warszawie. Zgodnie z przyjętymi procedurami stołeczni policjanci sprawdzają te obiekty - uspokaja na tę chwilę policja na swojej stronie internetowej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić