o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

#aleocochodzi Zapach książek w sprayu

Podziel się

Czytniki elektroniczne są poręczne i pojemne, ale ich zapach, a właściwie jego brak, pozostawia wiele do życzenia prawdziwym miłośnikom bibliotecznej stęchlizny.

#aleocochodzi Zapach książek w sprayu
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Tom Murphy VII)
bESOWdIR

"Zapach książek" to według producenta "niesamowita selekcja aromatów". Zestaw perfum stworzony specjalnie dla bibliofilów kusi też nazwami. Do wyboru są m.in. „klasyczna stęchlizna”, ale także „woda toaletowa dla właścicieli kotów”. Spray powstał głównie po to, aby można było go aplikować na pozbawione zapachu czytniki elektroniczne.

Unikasz e-booków, ponieważ nie pachną one za pięknie? Wszystko zmieni się, dzięki "Zapachowi Książek", rewolucyjnemu aerozolowi wzmacniającemu zapach – kusi na swojej stronie firma produkująca kosmetyk.

Inną nowością w branży książkowych zapachów może pochwalić się firma "Demeter". Linia ich produktów, która nazywa się "Fragrance Liberary", to selekcja nowoczesnych perfum i wód kolońskich. Jeden z zapachów oferowanych przez firmę to „Paperback”, czyli "Broszura", która ma dać złudzenie czytania tanich kieszonkowych wydań.

bESOWdIT

Wśród fanów bibliofilskich aromatów popularne są także przywołujące zapach papieru świece. Zarówno w nich, jak i innych produktach występuje ten sam magiczny składnik, lignina. To właśnie ten polimer i zarazem jeden z podstawowych składników drewna odpowiada za zapach starych książek.

bESOWdJu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić