o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Amerykanie zabili najbardziej poszukiwanego terrorystę świata?

Podziel się

Jak potwierdza amerykański Pentagon, doszło do nalotu, którego celem był jeden z najbardziej poszukiwanych terrorystów ISIS. Prawdopodobnie Amerykanom udało się zabić Mohammeda Emwaziego, nazywanego przez media Jihadi Johnem.

Amerykanie zabili najbardziej poszukiwanego terrorystę świata?
(REX/EastNews)
bDnbKkut

Do nalotu doszło w rejonie Raqqa w Syrii. W ataku przy użyciu drona ostrzelano samochód, którym miał podróżować najbardziej poszukiwany terrorysta świata. Amerykańskie siły już od dawna starały się dotrzeć do Emwaziego.

Na razie nie potwierdzono, czy to terrosta został zabity. Przedstawiciel Pentagonu Peter Cook, obiecał, że media zostaną niezwłocznie poinformowane, jeśli tylko uda się potwierdzić sukces operacji.

*Mohammed Emwazi zła sławę zyskał w 2014 r. * Na opublokowanym wówczas nagraniu dokonano egzekucji amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Emwaziego widziano go także na nagraniach z innymi ofiarami ISIS. Brał również udział w porwaniu amerykańskiego dziennikarza Stevena Sotloffa, brytyjskiego pracownika akcji humanitarnych Davida Hainesa oraz uprowadzeniu japońskiego dziennikarza Kenji Goto.

bDnbKkuv

Terrorysta miał brytyjskie obywatelstwo. Jego ojciec pochodził z Kuwejtu, matka byłą Brytyjką. Mohammed często podróżował do krajów arabskich. W 2013 r. miał udać się do Kuwejtu, jednak odmówiono mu wstępu. Rodzina zgłosiła jego zaginięcie, jednak brytyjska policja potwierdziła, że Mohammed wjechał do Syrii. Jak później ustalono, wstąpił w szeregi Państwa Islamskiego.

bDnbKkuW
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić