aktualizacja 

Amerykanie zniszczyli miliony należące do ISIS

29

W serii nalotów na terenie Syrii i Iraku amerykańskie lotnictwo zniszczyło kryjówki Państwa Islamskiego, w których dżihadyści przechowywali łącznie 802,7 mln dolarów, czyli ok. 3 miliardów i 125 milionów złotych.

Amerykanie zniszczyli miliony należące do ISIS
(www.youtube.com/user/WorldConflictFilms)

Ataki trwają od kilku miesięcy. Jak poinformował koordynujący naloty generał dywizji Peter Gersten, ich liczba "nie przekroczyła dwudziestu". W lutym w internecie pojawiło się nagranie pojedynczego bombardowania magazynu terrorystów, w którym Amerykanie zniszczyli aż 100 mln USD w gotówce.

ISIS jeszcze niedawno uchodziło za najlepiej finansowaną organizację terrorystyczną. Jej majątek nie jest dokładnie znany, ale bazując na wartości pól naftowych należących do rebeliantów i przychód organizacji, szacuje się go na ok. 43 miliardy złotych.

Niszczenie gotówki ISIS to znaczący cios dla terrorystów. Jak czytamy w Mirror, operacja przeprowadzana przez amerykańską armię ma spory wpływ na dezercję jej członków. Ostatnio wzrosła ona aż o 90% przy jednoczesnym malejącym zainteresowaniu wstąpieniem w szeregi ISIS.

Nie przegap

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić