o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Amerykańskie wojsko bez burgerów. "Fast food gasi ducha walki"

66
Podziel się

Gdy amerykańska armia wtoczy się wkrótce do Polski, w ich bazie przy granicy z Rosją nie będzie tradycyjnych "luksusów" znanych z misji w Iraku czy Afganistanie. Żadnej restauracji Pizza Hut, Burger King czy nawet Starbucksa. Przełożeni już im zapowiedzieli: szykujcie się na ziemniaki.

Amerykańskie wojsko bez burgerów. "Fast food gasi ducha walki"
(US Army)
bDTUCSRh

*Lekkie wozy bojowe Stryker, ciężkie haubice oraz 1000 żołnierzy USA. *To wszystko dotrze z Niemiec do Orzysza pod koniec marca. Żołnierze właśnie się dowiedzieli, że razem z nimi nie będą jechać kawiarnie i bary z fast foodem. Z przykrą wiadomością wystąpił do mundurowych generał Ben Hodges, odpowiedzialny za armię USA w Europie.

W Polsce nie zobaczycie Burger Kinga. Musicie być za to gotowi na ziemniaki i trzy posiłki dziennie. I tak przez pół roku. Będzie tylko Wi-Fi - zapowiedział.

Walka z wygodnym życiem ma sens. Weterani walk na Bliskim Wschodzie tłumaczą w "Wall Street Journal", że wojsko popijające burgery podwójnym latte nie ma ochoty do walki. W ten, nieco zawoalowany sposób dociera do nas znaczenie pobytu US Army w Orzyszu.

bDTUCSRj

*Europejska Kwatera NATO wysyła do Polski żołnierzy i sprzęt 2. Regimentu Kawalerii z bazy w Vilseck w Niemczech. *Wsparcia w postaci 350 ludzi i sprzętu udzielą też Wielka Brytania (oddziały zwiadowcze) i Rumunia (obrona przeciwlotnicza, żandarmeria wojskowa). Wojska amerykańskie stacjonować będą w Polsce w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO (eFP, Enhanced Forward Presence).

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTUCSRK
KOMENTARZE
(66)
a
4 lata temu
A wizy mają?
Schetyna
4 lata temu
Przynajmniej będą mieli w końcu zdrową żywność!!!
be
4 lata temu
niepokoi mnie , że znowu szykują sobie pole bitwy z Polski....
bDTUCSRL
semka
4 lata temu
Ruscy poszli - przyszli Amerykanie. Nic się nie zmieniło. Nie jest ważne kto u nas ma bazy. Ważne jest to, że BITWY BĘDĄ NA NASZEJ ZIEMI I W NASZYCH MIASTACH.!!!!!
MANIECZKA
4 lata temu
POLSKA KUCHNIA NAJSMACZNIEJSZA NA ŚWIECIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (66)
sgj
4 lata temu
zawsze beda mogi skoczyc na Ruska strone przy granicy na burgera
Wasia
4 lata temu
Ruskie przez prawie pół wieku kuszali u nas kartoszki i było "very charaszo", to i Oni mogą.
GOŚĆ
4 lata temu
POLKI IM WYNAGRODZĄ WSZYSTKIE BRAKI
mniam
4 lata temu
W Polsce już są żołnierze amerykańscy i to z ciężką bronią bo z czołgami. Na jedzenie w jednostkach pancernych zawsze narzekali nasi żołnierze, że tłusto, mało smacznie i ciężkie. Teraz jakoś ani nasi ani amerykańscy żołnierze nie narzekają a Yankesi wprost się zażerają naszym jadłem i ziemniaki tez im smakują bo takich jak u nas nie ma nigdzie na świecie.
MB
4 lata temu
Nie widzicie dzieci, że to propaganda? W Vilseck nie ma żadnych fastfoodów rodem zza oceanu. Jest za to kilka bawarskich knajpek z kiełbachą, piwem i bułkami. Je się tam także knedle. Chodzi o to, żeby pokazać jakie to "złe amerykany" do nas wjechały. Ośmieszyć ich, wygwizdać, nastraszyć, że bez hamburgera nie wstanie ze swojej pryczy w koszarach. A ten dowódca nie mówił przykro, tylko żartobliwie o Orzyszu, gdzie jest jeszcze mniej knajpek niż w Vilseck.
ja
4 lata temu
Mam mieszkanie w pobliżu Vilseck w Grafenwhor i znam wielu amerykańskich żołnierzy. Zarówno w bazie jak i na zewnątrz nie potrafią żyć bez swoich buł z kotletem. Konfrontacja z ruskimi, to jakieś dwa tygodnie i śladu po nich nie będzie.
Fazer
4 lata temu
Ale bigos!
ed
4 lata temu
Czyli obóz fitness
bDTUCSRD
Patriota
4 lata temu
Dobre, smaczne posiłki, możliwość zjedzenie czegoś co się lubi... Nic bardziej nie podnosi morale żołnierza.
gcgh
4 lata temu
Śmieciojady !!!
ab55
4 lata temu
A pamiętam śmiechy , że armia rosyjska nigdy nie wprowadzi norm żywieniowych państw Nato , powód żołnierz nie będzie zjeść trzech wiader ziemniaków .
Sokal
4 lata temu
Kurcze ,żeby nie dostali skrętu jelit od zdrowego jedzenia .
v
4 lata temu
Ziemniaki, kapusta , mirabelki i Amerykanie zagazuja sie w tych swoich pojazdach.......To taki taktyczny ruch na osłabienie Amerykanów.
hallowed by t...
4 lata temu
Oni są nieprzywyczajeni
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić